Strona główna Wydarzenia Świdnica Zawody strzeleckie w szczytnym celu

Zawody strzeleckie w szczytnym celu

0

18 grudnia na strzelnicy Klubu Sportów Obronnych Świdnica odbędą się Otwarte Charytatywne Zawody Strzeleckie Dla Każdego. Głównym celem organizacji zawodów jest zebranie jak największej kwoty na leczenie i rehabilitację 18-miesięcznej Marcelinki, walczącej ze złośliwym nowotworem.

We wrześniu u Marcelinki Andreasik ze Strzegomia zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu. Dziewczynka przeszła ratującą jej życie operację usunięcia guza, jednak ze względu na lokalizację guza nie udało się usunąć w całości. Rodzice Marcelinki chcą skorzystać z bardzo kosztownej terapii protonowa, czyli bardzo precyzyjnej metody radioterapii, która ma zapewniać większą precyzję w dostarczaniu dawki promieniowania do nowotworu, mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia zdrowych sąsiadujących tkanek, mniejsze ryzyko powikłań i większe prawdopodobieństwo szybkiego powrotu do zdrowia po zabiegu.

Dziewczynka jest pod opieką Fundacji Siepomaga. Uruchomiona została też zbiórka na leczenie i rehabilitację Marcelinki. Z kolei Za pośrednictwem Facebooka organizowane są licytacje na rzecz dziewczynki: Licytacje dla malutkiej Marcysi, Armia Mikołajka dla Marcelinki.

Z inicjatywą wsparcia zbiórki wystąpił teraz zarząd Klubu Sportów Obronnych Świdnica, który organizuje Otwarte Charytatywne Zawody Strzeleckie Dla Każdego. – Całe wpisowe przeznaczone zostanie na planowaną terapię w celu przywrócenia jej zdrowia. Wydatki związane z codzienną pielęgnacją i karmieniem rosną z dnia na dzień, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie rodziców i rodziny małej wojowniczki w tych trudnych i ciężkich chwilach. Zapraszamy Was na strzelnicę i wzięcie udziału w zawodach – dla Marcelinki. Liczy się każda obecna osoba i datek na jakże szczytny cel walki o życie i zdrowie – zachęcają przedstawiciele klubu.

Zawody odbędą się 18 grudnia 2021 roku w godzinach 10.00-18.00 na strzelnicy KSO Świdnica – ul. Łączna 4 w Świdnicy. – Zaplanowane zawody wpisane są do kalendarza DZSS i liczyć się będą do przedłużenia licencji. Konkurencje sportowe to: Pcz,Pm,Kcz,S. Liczymy na Wasze dobre serca. Członkowie Klubu – pokażmy, na jakie wsparcie może liczyć Nasza mała bohaterka. Wśród wszystkich uczestników, niezależnie od wyniku będzie rozlosowana nagroda, której sponsorem jest Restauracja Stary Młyn i Hotel Stary Młyn – karabin AKMS, a dla osób nieposiadających uprawnień – równowartość głównej nagrody w postaci bonu do wykorzystania na strzelnicy klubowej. Wszystkich chętnych już dziś serdecznie zapraszamy na udział w tak szczytnym wydarzeniu – zachęca zarząd KSO.

/KSO Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułGratka dla kolekcjonerów. Banknot z Kościołem Pokoju od jutra w sprzedaży [FOTO/VIDEO]
Następny artykuł94-latek padł ofiarą oszustwa. Stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych