Strona główna Sport Piłka ręczna Z wizytą w jaskini lwa

Z wizytą w jaskini lwa

0

To już przedostatnia seria pierwszej rundy rozgrywek. Awansem, już w czwartek, 2 grudnia o godzinie 19.00 w Kątach Wrocławskich, piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica stawią czoła liderowi rozgrywek i zdaje się głównemu kandydatowi do awansu do ligi centralnej.

Szare Wilki staną przed ekstremalnie trudnym zadaniem. Szczypiorniści z Kątów Wrocławskich znakomicie spisują się w tym sezonie, wygrywając osiem z dziewięciu dotychczasowych swoich meczów. Pierwszą i jedyną porażkę ponieśli kilka dni temu w Zielonej Górze. W starciu z naszym zespołem z pewnością zrobią wszystko, by wrócić na szlak zwycięstw. Z drugiej strony, skoro pokonać lidera udało się akademikom, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonał tego także ŚKPR. Po ostatnich dwóch porażkach nasza ekipa oczywiście potrzebuje punktów, ale chyba jeszcze bardziej po prostu powrotu do lepszej gry!

Wracając jeszcze na moment do najbliższych przeciwników… GOKiS to zespół aktualnie rzucający najwięcej bramek w lidze – średnio 30,5 na mecz. Przy tym, co ciekawe, liczba zdobywanych goli rozkłada się dość równomiernie na wielu graczy. W pierwszej trzydziestce najlepszych strzelców ligi jest ich tylko dwóch (Bartosz Markiewicz 40/9, Konrad Andrzejewski 33/9).

Krótka historia kontaktów obu drużyn jest na remis. W sezonie 2018/19 ŚKPR wygrał w Świdnicy, ale w Kątach Wrocławskich lepsi byli rywale.

Mecz GOKiS Kąty Wrocławskie – ŚKPR Świdnica odbędzie się w czwartek, 2 grudnia o godzinie 19.00. Na stronie facebookowej ŚKPR-u Świdnica przeprowadzona zostanie tekstowa relacja z tego pojedynku.

10. kolejka (4-5.12)
Tęcza Kościan – EUCO UKS Dziewiątka Legnica
Grunwald Poznań – Trójka Nowa Sól
Zew Świebodzin – Real Astromal Leszno
GOKiS Kąty Wrocławskie – ŚKPR Świdnica (czwartek, 19.00)
Bór Joynext Oborniki Śląskie – AZS UZ Zielona Góra
Olimp Grodków – Szczypiorniak Gorzyce Wielkie

KARTKI Z HISTORII
Liczba meczów: 2
Zwycięstwa Świdnicy: 1
Remisy: 0
Zwycięstwa Kątów Wrocławskich: 1
Bilans bramek: 49:55

2018/19 – I liga
ŚKPR Świdnica – GOKiS Kąty Wrocławskie 26:23 (16:12)
GOKiS Kąty Wrocławskie – ŚKPR Świdnica 32:23 (16:8)

/ŚKPR/

Poprzedni artykułInterwencja strażaków przy al. Niepodległości
Następny artykułBiegowe otwarcie roku… Ruszyły zapisy!