Strona główna Artykuł sponsorowany Woda lawendowa – co to jest i jakie ma właściwości?

Woda lawendowa – co to jest i jakie ma właściwości?

0

Taka woda, obok innych hydrolatów, czyli wód kwiatowych (np. woda różana), stanowi jeden z najbardziej polecanych organicznych kosmetyków o uniwersalnym charakterze. Przeznaczony jest w szczególności do cery normalnej oraz mieszanej, jednak ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne warto zwrócić uwagę na ten produkt także będąc posiadaczką innego rodzaju skóry. Organiczna woda wytwarzana z lawendy przeznaczona jest przede wszystkim do pielęgnacji twarzy, jednak właśnie ze względu na swoje przeciwzapalne i przeciwzakaźne właściwości w pewnych przypadkach stosowana jest także na innych partiach ciała. 

Na trądzik
Trądzik to być może najbardziej prozaiczny powód do tego, aby zastosować ten kosmetyk. Jest to jednak dolegliwość bardzo powszechna i w związku z tym właśnie borykający się z trądzikiem powinni zainteresować się lawendową wodą. Ten certyfikowany, biologiczny produkt sprawia, że nie tylko pomaga pozbyć się bakterii stanowiących przyczynę trądziku, ale także – pozostawia skórę czystą i przez pewien czas odporną na ich namnażanie. Stosowanie lawendowej wody pomaga naturalnie zapobiegać także zmianom skórnym takim jak klasyczny trądzik oraz inne bakteryjne infekcje na powierzchni skóry twarzy i całego ciała. Organiczna woda lawendowa stosowana jest w związku z tym także w miejscach ukąszeń owadów. Ta woda świetnie nadaje się na delikatny i bezpieczny kosmetyk dla niemowląt a nawet – dla noworodków. Oprócz właściwości przeciwzapalnych i antybakteryjnych destylat wodny z kwiatów lawendy posiada również właściwości nawilżające. Właśnie dlatego ta organiczna woda nie wysusza skóry i doskonale pielęgnuje ją, posiadając jednocześnie właściwości przeciwzakaźne.

Efekty
Woda lawendowa, stosowana regularnie kilkukrotnie w ciągu dnia do przemywania twarzy pomaga w walce z trądzikiem oraz innego rodzaju zmianami zapalnymi. Ponadto regeneruje skórę, pozostawiając cerę promienną i świeżą. Oprócz działania stricte przeciwzapalnego w przypadku trądziku oraz tłustej cery – usuwa nadmiar sebum i bardzo dogłębnie oczyszcza skórę. Systematycznie nawilżona, oczyszczona i odkażona skóra o wiele lepiej poddaje się pozostałym zabiegom pielęgnacyjnym a także na przykład wchłania maści oraz kremy, nie tylko te przeciwtrądzikowe. Mamy małych dzieci docenią przecieranie delikatnej skóry wacikiem bądź chusteczką nasączoną wodą lawendową skóry niemowlęcia, zamiast używania stosowanych powszechnie nawilżanych chusteczek. Są one naturalnie badane i dopuszczone do użytku jako produkt dla niemowląt, jednak mimo to wciąż często zdarzają się reakcje alergiczne oraz podrażnienia skóry u dzieci w kontakcie z tego typu produktami. Lawendowa woda to organiczny, certyfikowany produkt, zapewniający efekt zdrowej i gładkiej skóry. Taką wodę najłatwiej zamówić online prosto do domu. Organiczna woda lawendowa to kosmetyk wyjątkowo uniwersalny oraz przyjazny dla skóry każdego spośród członków rodziny – do pielęgnacji twarzy, przetłuszczających się włosów i całego ciała!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułGdzie kupić odżywki dla sportowców?
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Rynek