Strona główna Artykuł sponsorowany Tatuaże – nowa moda

Tatuaże – nowa moda

0

Jak wybrać tatuaż?
Sztuka tatuażu towarzyszy ludziom od zarania dziejów. W miarę upływu czasu zmieniała się moda i techniki wykonywania tatuażu. Obecne narzędzia pozwalają na tworzenie niezwykle wyszukanych i fantazyjnych motywów na skórze. Jeśli myślisz o tatuażu, ale zastanawiasz się nad tym jak wybrać wzór lub nie wiesz czy zdecydować się na czarno biały lub kolorowy tatuaż, ten artykuł jest dla Ciebie.

Najbardziej popularne, czarne tatuaże są łatwiejsze do wykonania niż wzory kolorowe czy czarno-białe. Zazwyczaj są one też tańsze. Kolorowe tatuaże wymagają od tatuatora większego doświadczenia i umiejętności. Zwłaszcza gdy w projekcie jest dużo przenikających się wzajemnie barw. Tatuaże kolorowe są wybierane najczęściej przez osoby, które lubią się wyróżniać z tłumu. Kolorowe motywy są sposobem pokazania własnej oryginalności. Trzeba liczyć się z tym, że kolorowe motywy w miarę upływu czasu lekko i po kilku latach mogą wymagać odświeżenia. Nie u każdego też polecany jest tatuaż kolorowy. Osoby o ciemniejszej karnacji będą inaczej odwzorowywały kolory niż ludzie o jasnej europejskiej karnacji. Intensywne kolory będą mniej widoczne. Warto zatem przed wykonaniem tatuażu kolorowego, skorzystać z porady specjalistów. Jak mówi Dominik ze studio tatuażu Warszawa  Juniorink: „Tatuaże czarno-białe są rzadko wykonywane i dość trudne w utrzymaniu. Z pewnością są bardziej efektowne, jednak biały barwnik najszybciej wchłania się w skórę i zanika.”

Kolor tatuażu a motyw
Po rozpatrzeniu kwestii technicznych warto zastanowić się nad motywem tatuażu. Nie każdy wzór nadaje się do prezentacji w różnych wariantach kolorystycznych. Jeśli szukasz tatuażu realistycznego, być może warto zdecydować się na tatuaż kolorowy. Tak samo jest przypadku stylu japońskiego czy new-schoolowego, gdzie kolory pełnią funkcje nadawania tatuażom efektu przestrzennego. Osiągnięcie tego samego efektu jednym kolorem tuszu jest praktycznie niewykonalne. Istnieją też takie wzory, które wyglądają dobrze wyłącznie w czarnym kolorze.

Na co zwracać uwagę wybierając studio tatuażu?
Odpowiedź na powyższe pytanie nie jest łatwa. Warto rozważyć kilka elementów oceny. Należy wziąć pod uwagę takie kryteria jak terminy, ceny czy opinie innych klientów. Jeśli wypadają one korzystnie, wówczas można wstępnie zdecydować się na usługi danego salonu. Duża rolę odgrywa również portfolio artystów tatuażu z danego salonu, które bywa zamieszczane w formie zdjęć z wykonanych realizacji przez studio tatuażu na stronie internetowej czy profilu na portalu Facebook.

Warto wziąć pod uwagę standardy higieny obowiązujące w danym salonie. Profesjonalne studio tatuażu używa wyłącznie jednorazowych igieł i tuszu bezpiecznego bez domieszek chemikaliów. Wiele osób zwraca uwagę na wygląd salonu, co przekłada się na komfort sesji w danym miejscu, indywidualny styl tatuatora oraz estetykę wykonywania tatuażu.

O umiejętnościach danego tatuatora czy studia tatuażu świadczą wcześniej wykonane prace. Warto jednak być ostrożnym, gdyż niektóre studia retuszują zdjęcia wykonanych prac, tak żeby wyglądały jeszcze lepiej. To nieuczciwa praktyka, która może tworzyć błędny wizerunek fachowo wykonanych prac.

Jakich studio tatuaży należy unikać?
Nie warto korzystać z usług salonu, który proponuje wzory nie pasujące do Twojego stylu. Przedstawiając dany projekt, automatycznie mamy w wyobraźni efekt końcowy. Nie warto iść ze skomplikowanym projektem do osoby, która specjalizuje się w napisach. Ponadto, nie należy chodzić do tatuażystów lub studiów, które mają słabe opinie wśród klientów. Jeśli więc trafimy na profil studia tatuażu o słabych ocenach, należy je omijać szerokim łukiem.

Tatuaże obecnie stały się bardzo modne. Coraz częściej widzimy sportowców, celebrytów czy aktorów, którzy mają na swoim ciele tatuaże. Jeśli decydujesz się na wykonanie tatuażu, weź wyżej wymieniony porady do serca,dzięki nim unikniesz rozczarowanie i przykrej niespodzianki.

Treść tekstu powstała przy współpracy ze Studio Tatuażu Warszawa Juniorink – https://juniorink.pl/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPomysł na niesamowity prezent- gdzie kupić nietuzinkowy podarunek?
Następny artykułDlaczego psy i koty boją się huku? Jak pomóc zwierzętom w sylwestra?