Strona główna Wydarzenia Świdnica Szkolny gabinet stomatologiczny otwarty w „Czwórce”

Szkolny gabinet stomatologiczny otwarty w „Czwórce”

0

Nowy gabinety dentystyczny rozpoczyna działalność w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy. Świadczenia stomatologiczne udzielać będą lekarze z Centrum Stomatologii „Dentalium”. Na profilaktykę i leczenie przyjmowane będą dzieci i młodzież do 18 roku życia. Wszystkie zabiegi będą bezpłatne.

Na otwarcie gabinetu miasto przeznaczyło 25 tys. złotych. Wyremontowano pomieszczenia i zapewniono nieodpłatny dostęp do mediów. Przychodnia natomiast wyposażyła gabinet w meble, niezbędny sprzęt specjalistyczny oraz materiały medyczne, ponosić będzie również koszty wywozu i utylizacji odpadów.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 są już po przeglądach stomatologicznych. Opieka zdrowotna nad dziećmi jest zapewniona po wcześniejszym uzyskaniu zgody rodzica. – Gabinet jest bardzo przyjazny dzieciom. Jest całkiem inny niż te, które pamiętamy sprzed lat. Zależało mi, aby stworzyć miejsce wygodne dla dzieci i rodziców. Mam nadzieję, że najmłodsi polubią wizyty u stomatologa, a na ich twarzach będzie gościł zdrowy i piękny uśmiech – mówi dyrektor „Czwórki”, Beata Laskowska.

W gabinecie wykonywane będą m.in. badania stomatologiczne wraz z oceną stanu uzębienia, lakowanie zębów, kontrola zalakowanych zębów połączona z uzupełnieniem laku, leczenie próchnicy, lakierowanie zębów.

Gabinet czynny będzie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.00. Rejestracja dzieci oraz wszelkie dodatkowe informacje udzielane są pod numerami telefonów: 74 852 16 31 oraz 696 080 972.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPonad 27 tys. nowych zakażeń w kraju, blisko 100 przypadków w powiecie. Raport resortu zdrowia
Następny artykułKłęby dymu nad świdnickim Rynkiem. Pożar sadzy [FOTO/VIDEO]