Strona główna Wydarzenia Żarów Św. Mikołaj otworzy swoje miasteczko w Żarowie

Św. Mikołaj otworzy swoje miasteczko w Żarowie

0

Świąteczne melodie, dzwoneczki pomocników świętego Mikołaja i głośny śmiech wszystkich dzieci, rozniesie się po Żarowie. Miasteczko świętego Mikołaja, bo o nim mowa, swoje bramy otworzy w niedzielę, 12 grudnia o godzinie 15:00.

Teren przy ulicy Dworcowej wypełnią radosne elfy, które zaproszą najmłodszych do specjalnej elfiej szkoły, w której nie zabraknie twórczych zajęć, warsztatów oraz gier i zabaw. Dzieci, które wykażą się kreatywnością, pracowitością otrzymają certyfikat, który będzie zaświadczał o zdanym egzaminie na pomocnika świętego Mikołaja.

Główny bohater tego wydarzenia, święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem skrzatem, będzie czekał na swoich małych gości w specjalnym bajkowym domku, skąd będzie nadzorował prace wszystkich elfów.

Na wszystkich, którzy jeszcze nie wysłali listu do Mikołaja będzie czekała świąteczna poczta ze specjalnie przygotowaną na tę okazję kartką. O pełne brzuchy zadbają liczne stoiska z łakociami i gorącą czekoladą. Na scenie wystąpią Krukowianie, Senior-Ryci, Kids Dance i zespół z Kalna. Zostaną rozstrzygnięte konkursy na najpiękniejszą kartkę świąteczną i najsmaczniejsze pierniczki. Na koniec życzenia świąteczne złoży burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

Nieodzownym elementem tego wydarzenia jest jarmark bożonarodzeniowy, na którym nie zabraknie oryginalnych świątecznych ozdób, rękodzieła czy smakołyków kojarzonych ze świętami.

/GCKiS w Żarowie/

Poprzedni artykułNie tak to miało wyglądać… [FOTO]
Następny artykułOd dzisiaj nowy rozkład jazdy i nowe ceny biletów