Strona główna Artykuł sponsorowany Przygotuj się na sezon campingowy już dziś! Sprawdź namioty turystyczne

Przygotuj się na sezon campingowy już dziś! Sprawdź namioty turystyczne

0

Kiedy zimową porą wraz z kubkiem gorącego kakao grzejemy się w cieple kaloryfera, mimochodem myśli odpływają w kierunku minionego lata i poprzedzającej go wiosny. Długie dni wypełnione były przygodami, które teraz stanowią zaledwie wspomnienie. Aby całkiem nie zgorzknieć i nie dać się pochłonąć ponurej aurze, warto ostro wziąć się za planowanie przyszłych wędrówek.

Jednym z ważniejszych etapów takich przygotowań jest zadbanie o niezawodne wyposażenie campingowe. Bez niego nie wszyscy znoszą trudne warunki prawdziwej dziczy natury. Wprawdzie pogoda w cieplejszych porach roku jest korzystniejsza, lecz podczas wyprawy niezbędne jest zapewnienie sobie dachu nad głową. W artykule zaprezentowane zostały parametry namiotów turystycznych, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów w dobrze wyposażonym sklepie.

Rozmiary i marki namiotów turystycznych
Jednym z głównych czynników decyzji zakupowej jest dla klienta wielkość namiotu turystycznego. Od tego na pewno warto zacząć podczas poszukiwań idealnego modelu. W sklepach bez problemu można zakupić egzemplarze 2-, 3- lub 4-osobowe. Nieco trudniejszym wyzwaniem jest znalezienie namiotu dla kilkunastu osób. Trudniejszym, ale nie niemożliwym.

W sklepie militarnym Milworld.pl katalog asortymentu zawiera również wytrzymałe namioty wojskowe z demobilu. Pierwotne przeznaczenie wymogło na producencie takiej konstrukcji zadbanie o jej wytrzymałość oraz prosty sposób rozłożenia wszystkich elementów w możliwie najkrótszym czasie. Model Demobil F1 był w standardowym wyposażeniu francuskiej armii, a wybrane egzemplarze wciąż mogą doskonale służą cywilom.

Wróćmy jednak do klasycznych namiotów turystycznych, które mogą pomieścić samotnego podróżnika, parę zakochaną w survivalu lub rodzinę miłośników wyjazdów za miasto. Wśród nich na uwagę z pewnością zasługują modele wyprodukowane przez markę Highlander. To firma, która specjalizuje się w tworzeniu sprzętu campingowego i przeznaczonego do aktywności outdoorowej. Produkty równie wysokiej klasy produkują także takie marki jak MFH oraz Mil-Tec.

Czy namioty wodoszczelne istnieją?
Postawione pytanie zapewne zadaje sobie wielu klientów nie tylko sklepu militarnego Milworld.pl. Oczywiście sformułowanie „namioty wodoszczelne” jest wyłącznie pewnym skrótem myślowym. Pod względem technicznym można mówić o różnych poziomach nieprzepuszczalności materiału, z jakiego został wykonany np. tropik dołączony do zestawu z namiotem turystycznym. Jakie parametry wskazują, że w nocy ryzyko przemoknięcia podczas ulewy będzie minimalne?

Wprawdzie namioty przeciekają rzadko, lecz warto zadbać, aby nieprzemakalność podłoża wynosiła przynajmniej 3000 mm, a tropiku 1500 mm. Bez wątpienia pełen komfort psychiczny uzyskuje się, gdy wartość parametrów jest znacznie większa. Jednak takie modele przydają się tylko w naprawdę ekstremalnych warunkach, gdy prawdopodobieństwo intensywnych, utrzymujących się przez kilka dni opadów jest wysokie.

Dodatkowo można zwrócić uwagę na materiał tropiku. Zazwyczaj przy produkcji używa się poliestru z powłoką PU lub nylonu. Ten drugi rodzaj jest bardziej wytrzymały, a tkanina ma niższą gramaturę, co wpływa na obniżenie wagi całego zestawu namiotu turystycznego. Natomiast atutem tropików poliestrowych jest większa odporność na nagrzewanie, dlatego do ciepłych regionów świata lepiej zabrać ze sobą taki model.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJak chomik schował paczkę z narkotykami. Drugi ukrył swoje pod drążkiem zmiany biegów
Następny artykułOd stycznia ZUS przejmuje wypłatę 500 plus. Nie wszyscy muszą składać wnioski