Strona główna 112 Opony zostały, pieniądze zniknęły z konta. Kolejna osoba oszukana

Opony zostały, pieniądze zniknęły z konta. Kolejna osoba oszukana

0

Do świdnickiej komendy zgłosił się ostatnio 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który na portalu ogłoszeniowym wystawił do sprzedaży opony. Zamiast spodziewanego zysku mężczyzna stracił ze swojego konta pieniądze. To kolejne tego typu oszustwo podczas sprzedaży w internecie.

35-latek postanowił pozbyć się opon, które przestały być mu już potrzebne, a przy okazji chciał trochę zarobić. Wystawił więc opony do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym. Po wystawieniu opon na jednym z komunikatorów odezwała się osoba chętna, by zakupić wystawiony towar. Osoba sprawiała wrażenie bardzo, bardzo zainteresowanej i aby wszystko trwało jak najszybciej zaproponowała płatność przez stronę internetową, do której obiecała wysłać link. Link do niej przesłała w popularnym komunikatorze. Wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedający zdecydował się go otworzyć. By otrzymać pieniądze, mężczyzna wpisał dane swojej karty płatniczej, a w celu rzekomej dokładnej weryfikacji także trzycyfrowy numer karty – opisuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

To spowodowało, że oszust uzyskał dostęp do konta bankowego 35-latka oraz zgromadzonych tam środków. – Gdy już po całej transakcji mężczyzna zalogował się na swoje konto, okazało się, że ktoś dokonał nieautoryzowanej wypłaty z konta na kwotę 500 złotych – opisuje Ząbek.

Świdniccy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę w trakcie operacji bankowych. – Zawsze miej ograniczone zaufanie do potencjalnych kontrahentów. Rozliczaj się bezpośrednio przez dany portal, przelewem lub gotówką przy odbiorze. Unikaj podejrzanych pośredników płatności i linków przesyłanych przez drugą stronę transakcji. Uważaj na próby nawiązania kontaktu poza portalem, np. za pośrednictwem komunikatorów. Zobacz instrukcje płatności na najpopularniejszych platformach sprzedażowych. Oszuści mogą podrobić stronę portalu aukcyjnego – tak samo jak i każdą inną stronę, dlatego zwracaj uwagę na adres widoczny w przeglądarce – radzi rzecznik świdnickiej komendy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPoszli za ciosem, wywiązali się z roli faworyta
Następny artykułOstatnia w tym roku giełda staroci [FOTO/VIDEO]