Strona główna 112 Nie dostosował prędkości…

Nie dostosował prędkości…

0

Na słupie sygnalizacji świetlnej zakończył jazdę kierowca Renault Clio, który dzisiaj wieczorem zamierzał przejechać przez skrzyżowanie ulic Esperantystów i Łukasińskiego w Świdnicy. Nie odniósł obrażeń i skończyło się na mandacie. Warto pamiętać, że tej nocy i nad ranem jezdnie będą bardzo śliskie.

Jak informuje Szymon Szczepaniak, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego komendy policji w Świdnicy, kierowca Renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad kierownicą. Auto zatrzymało się na słupie sygnalizacji. Za spowodowanie kolizji kierujący został ukarany mandatem.

Nogę z gazu warto zdjąć w najbliższych godzinach, bo na jezdniach może być bardzo ślisko. – Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź – informuje Michał Mercik, synoptyk IMGW-PIB. Ostrzeżenie I stopnia dla powiatu świdnickiego obowiązuje od godziny 17.30 we wtorek do 9.00 w środę. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk oceniono na 80%.

/red./

Poprzedni artykułObskurny zakątek śródmieścia o krok bliżej przemiany. Są chętni do przeprowadzenia remontu
Następny artykułPod dyktando przedstawicieli ekstraklasowców [FOTO]