Strona główna Wydarzenia Żarów Kolędowali dla Marcelinki. Jarmark bożonarodzeniowy w Zastrużu

Kolędowali dla Marcelinki. Jarmark bożonarodzeniowy w Zastrużu [FOTO]

0

Rada Rodziców i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu zorganizowali jarmark bożonarodzeniowy „Kolędujemy dla Marcelinki”. Na jarmarku pojawił się także Święty Mikołaj i obdarował wszystkie dzieci podarunkami.

W scenerii świątecznych dekoracji odwiedził Zastruże prawdziwy Święty Mikołaj. Przyjmował gości w swojej chatce przy nastrojowym kominku. Wszystkim dzieciom podarował magiczny pyłek i kręcone lizaki. Były elfy, które skrzętnie uwijały się pomagając bohaterowi wieczoru. W pracowni elfów dzieci dziergały z pełnym zaangażowaniem pierniczki i aniołki. Było kakao, aromatyczna herbata i ciasteczka. Goście mogli nabyć drzewka iglaste w donicach, drewniane renifery, strojne skrzaty, piernikowe chatki, książki i świąteczne dekoracje. Oprócz tego były ciasta, gorące kiełbaski, bigos, pierogi i barszczyk czerwony – wylicza Krystyna Wardach, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu.

– W świątecznej scenerii zapalone zostały światełka na choince, a z zimnymi ogniami wspólnie zaśpiewano kolędy. Wszyscy uczestnicy jarmarku poczuli magię świąt, były łzy wzruszenia – dodaje dyrektor Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu Krystyna Wardach.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułRywalizowali przy tenisowych stołach [FOTO]
Następny artykułKilka desek z dachem to nie buda! Społecznicy apelują i przypominają o odpowiedzialności karnej