Strona główna Artykuł sponsorowany Jakie ebooki młodzieżowe są warte uwagi?

Jakie ebooki młodzieżowe są warte uwagi?

0

Od zawsze wśród dorosłych panuje powszechne przekonanie, że sztuka czytania wśród młodzieży zanika. Prawdą jest, że współcześni nastolatkowie interesują się technologią i lubią wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne oraz gadżety. Jednak pogląd, że młodzież stroni od książek jest wciąż obalany przez nieustanną popularność powieści dla młodzieży, które niejednokrotnie stają się bestsellerami. Tajemnicą sukcesu, jest skonstruowanie opowieści, która będzie w ciekawy sposób opisywać problemy, z którymi młodzież zmaga się na co dzień i podanie jej w przystępnej formie, po którą łatwo będzie sięgnąć w wolnej chwili. Odpowiedzią na te potrzeby jest stworzenie formatu elektronicznego popularnych książek. Przyjrzymy się więc dziś, jakie ebooki młodzieżowe są najbardziej popularne i jaki ebook sprawdzi się najlepiej jako prezent dla młodego człowieka wkraczającego w dorosłość.

Przygody i podróże – ebooki młodzieżowe z kategorii książek przygodowych i popularnonaukowych
Popularne kategorie książek chętnie czytanych przez młodzież należą do powieści przygodowych. Porywająca historia często niesie ze sobą też wątek historyczny lub geograficzny wzbogacający wiedzę czytelnika. Nie zapominajmy, że ciekawe ebooki dla młodzieży głodnej wiedzy to także książki popularnonaukowe. Przyjaznym formatem do czytania na czytnikach jest format epub i mobi, które można odczytywać również na komputerach i smartfonach.

Bramy fantastyki – ebooki dla młodzieży, których akcja rozgrywa się w świecie fantasy
Ebooki fantasy dla młodzieży są szczególnie popularne wśród nastolatków, którzy kochają magię i niesamowite światy. Ich akcja toczy się często w rzeczywistościach bardzo odmiennych od naszej. Pomimo baśniowego świata i magicznych umiejętności postaci, opisane historie często opowiadają o przyjaźni, miłości i relacjach międzyludzkich, a bohaterowie napotykają na problemy bliskie sercu młodzieży. Dlatego będzie to doskonały wybór na prezent, zwłaszcza jeśli zakupiona książka to ebook pozwalający na czytanie na urządzeniach takich jak tablety i smartfony.

Książki obyczajowe jako produkt cyfrowy
Powieści obyczajowe w formacie cyfrowym to popularne książki dla młodzieży, zwłaszcza jeśli opowiadają o ich codziennych problemach. Mogą też podejmować trudne tematy, takie jak dojrzewanie i emocje, a także depresja wśród młodych. Autorzy takich książek starają się wyjść naprzeciw zagadnieniom uważanym za tematu tabu. Warto jednak podejmować kwestię tych problemów i uczyć już najmłodszych jak radzić sobie z trudnymi emocjami. Dostępność takich książek w wersji elektronicznej z pewnością zachęci młodzież do zagłębienia się w tematykę poznawania własnych uczuć i być może skłoni ich do podjęcia dialogu w swoim gronie lub z dorosłymi.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułRynek samochodów elektrycznych – czy jesteśmy gotowi na elektromobilność?
Następny artykułDźwigi budowlane – wynajem czy zakup?