Strona główna Wydarzenia Świdnica Jaki będzie pomnik Bolka Świdnickiego? Zaprezentują nadesłane projekty

Jaki będzie pomnik Bolka Świdnickiego? Zaprezentują nadesłane projekty

0

W środę w świdnickiej Galerii Fotografii zaprezentowane zostaną prace nadesłane do konkursu na projekt pomnika Bolka II Małego. Monument poświęcony świdnickiemu władcy w przyszłym roku ma stanąć na skwerze Lecha Kaczyńskiego.

Rycina nagrobka Bolka II (T. Blätterbauer, XIX w.) oraz skwer Lecha Kaczyńskiego, na którym ma stanąć pomnik władcy

Przypomnijmy, w ramach ubiegłorocznych konsultacji świdniczanie wskazali, że na skwerze u zbiegu ulic Muzealnej, Zamkowej i Kotlarskiej powinien stanąć pomnik księcia Bolka II, którego budowę zaproponowało Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej. Zgodę na usytuowanie w tym miejscu monumentu upamiętniającego władcę wyrazili również świdniccy radni. Decyzja ta umożliwiła rozpoczęcia przygotowań do budowy. Ogłoszony został konkursie na projekt pomnika, a także rozpoczęta została społeczna zbiórka środków na jego wzniesienie.

Jak informuje Urszula Pawłowska, prezes Towarzystwa Regionalnego Ziemi Świdnickiej, już niebawem mieszkańcy będą mogli zapoznać się z projektami nadesłanymi do konkursu. W sumie zgłoszone zostały cztery prace, które przygotowało dwóch twórców z Wrocławia oraz dwóch ze Świdnicy. Projekty zostaną zaprezentowane w świdnickiej Galerii Fotografii (Rynek 44) i będzie można je oglądać od godziny 15.00 w środę do godziny 18.00 w czwartek.

Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej w dalszym ciągu zachęca do dokonywania wpłat datków, które zostaną przeznaczone na budowę pomnika Bolka II:

Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej
58-100 Świdnica, ul. Długa 33
Nr konta BNP Paribas 43 1600 1462 1023 6969 3000 0002
Kod SWIFT – BNPAPLP

Wpłat można dokonywać również za pośrednictwem zbiórki internetowej.

/mn/

Poprzedni artykułZ Mikołajem przyszedł… osiołek [FOTO]
Następny artykułPotrącił pieszego na oznakowanym przejściu