Strona główna Artykuł sponsorowany Jak zaprogramować pilota do bramy?

Jak zaprogramować pilota do bramy?

0

Posiadanie automatycznej bramy otwieranej na pilota to duży komfort. Aby jednak czerpać z takiego rozwiązania tylko to, co najlepsze, koniecznym jest właściwe zaprogramowanie pilota. Zdecydowana większość tego typu urządzeń jest intuicyjna w obsłudze. Z tego artykułu dowiemy się, jak zaprogramować pilota do bramy.

Jak działa pilot do bramy?
Zanim dowiemy się jak przebiega programowanie pilota do bramy, warto zgłębić wiedzę odnośnie funkcjonowania takiego urządzenia. Otóż jest ono bardzo zbliżone do działania pilota do telewizora. Jego zdalne sterowanie zachodzi w momencie, kiedy urządzenie wyśle sygnał za pomocą światła widzialnego, podczerwonego, przewodów, fal radiowych, fal dźwiękowych lub światłowodów. Zarówno odbiornik, czyli w tym wypadku brama oraz pilot, muszą mieć tę samą częstotliwość. W innym wypadku odbiornik nie zlokalizuje pilota, a co za tym idzie, nie będzie możliwe sterowanie bramą przy jego użyciu.

Jak zaprogramować pilota do bramy?
Piloty do bramy najczęściej posiadają instrukcję, dzięki której krok po kroku można zaprogramować urządzenie. Są jednak uniwersalne metody, które pozwalają wykonać tą czynność bez konieczności korzystania z usług serwisanta lub technika. Kodowanie pilotów do bram najczęściej odbywa się na kilka sposobów. Trzeba mieć jednak na względzie fakt, że prawidłowe wykonanie tej czynności wymagać będzie od nas posiadania wiedzy o danym urządzeniu. W zależności od tego, jaki model pilota wybierzemy, będzie różnił się od innych przyciskami oraz diodami. Obecnie, większość paneli sterujących oraz pilotów korzysta z tzw. technologii automatycznego kodowania. Aby uzyskać wiedzę odnośnie tego, jak ustawione są przyciski w pilocie, a także w jaki sposób zaprogramować urządzenie, wystarczy zajrzeć do instrukcji. Jest to bardzo łatwe zadanie i na pewno każdy sobie z nim poradzi.

Gdzie znaleźć pilota do bramy wraz z instrukcją?
Piloty do bramy znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jedno z miejsc, gdzie dostępny jest ich duży wybór to ster-tronic.pl. W ofercie sklepu nie brakuje pilotów pochodzących od znanych producentów, w tym również cenionej marki Wiśniowski. Poza samymi urządzeniami, na stronie sklepu udostępniane są również instrukcje do poszczególnych modeli. To sprawia, że programowanie pilota do bramy Wiśniowski jest dziecinne proste. Warto zapoznać się z ofertą sklepu dostępną pod adresem ster-tronic.pl i wybrać odpowiadający nam model pilota, który pozwoli nam w szybki i łatwy sposób otworzyć bramę i ją zamknąć, bez konieczności wysiadania z samochodu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSpacer po świątecznej Świdnicy [FOTO]
Następny artykułWyposażenie łazienki, które warto mieć