Strona główna Wydarzenia Świdnica II Ważki Bieg za nami. Zebrano ponad siedem tysięcy na wsparcie galerio-kawiarenki!

II Ważki Bieg za nami. Zebrano ponad siedem tysięcy na wsparcie galerio-kawiarenki!

0

Ponad sto osób wzięło udział w II edycji Ważkiego Biegu. Celem akcji było nie tylko propagowanie aktywności fizycznej, ale również zebranie funduszy na spłatę zobowiązań po remoncie galerio-kawiarenki Ważka Art Cafe, w której pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Ważka Art Cafe działa na świdnickim Rynku od lipca tego roku, dając możliwość rozwoju dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną, których sytuacja na rynku pracy jest bardzo trudna. To także miejsce, gdzie realizowana jest terapia i warsztaty, a dla odwiedzających wspaniały zakątek z dobrym ciastem i wspaniałym rękodziełem.

Kawiarenka otwarta została w lokalu przekazanym za darmo przez samorząd świdnicki. Lokal po dawnym sklepie jubilerskim wymagał gruntownego remontu. Przez dwa lata trwały zbiórki na ten cel, a na ostatniej prostej okazało się, że materiały budowlane podrożały i cena wzrosła. Wykonawca cierpliwie czeka na resztę należności, a stowarzyszenie dokłada wszelkich starań, by się wywiązać ze zobowiązania. W celu zebrania brakującej kwoty zorganizowana została druga edycja Ważkiego Biegu, czyli sportowej akcji, w ramach której śmiałkowie mieli do pokonania – biegnąc, jadąc na rowerze lub nartach, spacerując lub pływając – pięciokilometrowy dystans.

Stowarzyszenie „Bliżej Ciebie” przy Zespole Szkół Specjalnych, prowadzące świdnicki Warsztat Terapii Zajęciowej, właśnie przedstawiło wyniki akcji zorganizowanej w szczytnym celu. – W II Ważkim Biegu wzięło udział aż 107 indywidualnych uczestników oraz grupa PTTK Świebodzickie Łaziki. Po raz drugi nie zawiedliście – bawiąc się na sportowo wsparliście zbiórkę finansów na zapłacenie brakującej kwoty rachunku za remont naszej galerio-kawiarenki. Wasze relacje fotograficzne z minionego weekendu przyniosły też dużo radości i wzruszeń. Dzięki Wam zaczniemy Nowy Rok bez zobowiązań finansowych, z „czystą kartą”. Od tej pory będziemy się martwic już chyba jedynie tym, czy nasza kawa aby na pewno Wam smakuje – przekazali organizatorzy. W sumie podczas wydarzenia udało się zebrać 7313,97 zł.

/mn/

fot. Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdnicy

Poprzedni artykułBiskup sobie, proboszcz sobie. Parafia w Witoszowie Dolnym dawno po kolędzie. Koperty były trzy
Następny artykułCukiernie we Wrocławiu. 3 najlepsze miejsca