Strona główna Artykuł sponsorowany Ferie 2022 – terminy, województwa. Sprawdź!

Ferie 2022 – terminy, województwa. Sprawdź!

0
Ferie zimowe to czas, na który z niecierpliwością czekają zarówno uczniowie, jak i ich rodzice. Również nauczyciele cieszą się z dodatkowego wypoczynku, który pozwala zregenerować siły. Rok 2021 był pod względem ferii zimowych wyjątkowy. Dzieci zamieszkujące we wszystkich województwach miały je dokładnie w tym samym terminie. Do tego doszły zamknięte hotele i stoki, co sprawiło, że zimowy wypoczynek był za sprawą nowego koronawirusa utrudniony. Zimowe ferie 2021/2022 zapowiadają się znacznie lepiej.

Jakie są terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2021/2022?
Minister Edukacji Narodowej zdecydował, że w obecnym roku szkolnym ferie zimowe zostaną podzielone na pięć terminów. Jako pierwsi – od 17 do 30 stycznia – na ferie pojadą uczniowie uczący się w województwach:

-kujawsko-pomorskim;
-lubuskim;
-małopolskim;
-świętokrzyskim;
-wielkopolskim.

Kolejny termin – od 24 stycznia do 6 lutego – to czas, kiedy zimową przerwę od nauki będą mieli uczniowie z województwa podlaskiego oraz warmińsko – mazurskiego. Od 31 stycznia do 13 lutego przypadają ferie w województwach:

-mazowieckim;
-opolskim;
-dolnośląskim;
-zachodniopomorskim.

Ostatni termin – od 14 do 27 lutego – to ferie zimowe w lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim oraz śląskim.

Gdzie wybrać się z dziećmi na ferie zimowe 2022?
To, jaką lokalizację na zimowy wypoczynek wybierzemy, uzależnione jest oczywiście od tego, jak czas lubi spędzać nasza pociecha. Większość rodziców decyduje się zabrać swoje dziecko na ferie w górach. Śnieg i otoczenie szczytów pozwalają na szaleństwo na stoku. Warto jednak pamiętać, że równie udane ferie zimowe można spędzić nad morzem. Zimą w miejscowościach nadmorskich występuje największe stężenie jodu – cennego dla zdrowia pierwiastka. Wprawdzie o tej porze roku trudno wyobrazić sobie kąpanie w morzu, ale pozostają inne atrakcje. Długie spacery plażą, poszukiwanie wyrzuconych na brzeg bursztynów, obserwowanie nierzadko zamarzniętego morza – wszystko to sprawia, że ferie w północnej części Polski również mogą być udane.

Co zrobić, kiedy podczas zimowego wypoczynku dziecko zachoruje?
Może zdarzyć się tak, że w trakcie zimowego wyjazdu dziecko przeziębi się bądź zachoruje. Z całą pewnością nie jest rozsądne próbowanie leczenia własnymi, domowymi sposobami. Koniecznie trzeba skonsultować dziecko ze specjalistą, co wynika między innymi z szalejącego koronawirusa. Pediatra Poznań to lekarz, do którego należy zgłosić się wówczas, gdy dziecku coś dolega. Warto przy tym pamiętać, że szybko podjęte leczenie może postawić dziecko na nogi, zmniejszając tym samym ryzyko tego, że całe ferie będą zmarnowane.

Dlaczego ferie zimowe z rodzicami to dobry pomysł?
Podejmując decyzję o feriach zimowych dla dziecka, wielu rodziców obawia się samodzielnego wyjazdu. Tymczasem okazuje się, że jest to świetna alternatywa dla zorganizowanych form wypoczynku dla dzieci. Wyjeżdżając wspólnie na ferie, dbamy o wzajemne relacje. Jest to doskonały czas, aby zbliżyć się do siebie, lepiej poznać, po prostu dobrze się ze sobą bawić. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, dzieci naprawdę bardzo lubią wyjeżdżać ze swoimi rodzicami.

Ferie zimowe 2022 to czas, kiedy dziecko może odpocząć od nauki szkolnej. Warto zadbać o to, aby były to atrakcyjne dwa tygodnie, podczas których dziecko nie będzie się nudzić. Wyjazd w góry czy nad morze to naprawdę dobry pomysł. Planując wyjazd, zawsze warto zadbać o to, aby mieć ze sobą namiar na dobrego lekarza. Pediatra Poznań to absolutna konieczność, jeśli chcemy, aby nasze dziecko było bezpieczne. Nigdy nie należy ryzykować i szukać lekarza na szybko wówczas, gdy coś złego zacznie się dziać.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł„Bez wolnych mediów nie ma wolnych ludzi i nie będzie wolnej Polski”. Manifestacja na świdnickim Rynku [FOTO/VIDEO]
Następny artykułŚwidnicka Kolęda. Jasełka i wspólne kolędowanie podczas wigilii wszystkich świdniczan [FOTO/VIDEO]