Strona główna Wydarzenia Żarów Dzieci dzieciom przed świętami

Dzieci dzieciom przed świętami

0
Uczniowie klas I-III wraz z rodzicami i nauczycielami Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie zorganizowali zbiórkę darów dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Fot. ze strony UM Żarów

Dary trafiły do pięciu takich placówek w pobliżu Żarowa, a świątecznymi podarunkami obdarowano około 60 dzieci. Wśród zakupionych podarunków były zabawki, słodycze, gry edukacyjne, przybory szkolne i higieniczne, środki czystości, jak również sprzęt i akcesoria potrzebne do codziennego użytku: m.in. tostery, frytkownica, czajniki elektryczne, koce, poduszki, talerze, szklanki, dekoracje świąteczne.

– Kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia stajemy się sobie bliżsi, ofiarujemy dobre słowo, ciepło i serce. Dlatego postanowiliśmy sprawić radość dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczych i zorganizować dla nich zbiórkę darów. Zbiórki prowadzone były w klasach oraz indywidualnie. Mamy nadzieję, że zebrane dary sprawią radość dzieciom i każde z nich znajdzie coś dla siebie. Akcja przerosła nasze oczekiwania, po brzegi wypełnione samochody odjechały spod naszej szkoły. To znak i dowód na to, że idea niesienia pomocy drugiemu człowiekowi jest bliska naszym uczniom – mówi Iwona Nieradka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. I dodaje. – Na miejscu zostaliśmy bardzo miło i ciepło przyjęci przez obdarowanych. Składam serdeczne podziękowania naszym uczniom, rodzicom i wychowawcom za wielki odzew i za to, że otworzyli swoje serca i wzięli udział w organizowanej zbiórce. Słowa podziękowania kieruję także do zastępcy burmistrza Przemysława Sikory za pomoc w przewiezieniu ogromnej ilości darów i wsparcie.

Każdy może zostać świętym Mikołajem. Warto zajrzeć na stronę www.domydziecka.org

/UM Żarow, opr. red./

Poprzedni artykułCiepło wróci jeszcze dzisiaj?
Następny artykułSportowy weekend (11-12 grudnia)