Strona główna Sport Piłka ręczna Derby, a w nich sporego kalibru niespodzianka

Derby, a w nich sporego kalibru niespodzianka

0

Derby rządzą się swoimi prawami – stara sportowa prawda znalazła potwierdzenie w starciu dwóch zespołów ŚKPR-u Świdnica występujących w Dolnośląskiej Lidze Młodzików. Lider tabeli, niepokonany dotąd zespół z rocznika 2007 musiał uznać wyższość młodszych kolegów z rocznika 2008. Ba, to był prawdziwy pogrom. Podopieczni Krzysztofa Terebuna wygrali aż 43:21 (25:11)!

Na inaugurację sezonu starszy ŚKPR I pokonał młodszy ŚKPR II 37:32. Także i w środę, 1 grudnia to ekipa trenera Maksymiliana Palenia wydawała się faworytem spotkania, choć oczywiście spodziewano się, że młodzi postawią trudne warunki. Tymczasem… Szare Wilczki Terebuna wyszły na parkiet niezwykle skoncentrowane i od pierwszych minut z zdominowały starszych kolegów. „Dwójka” świetnie grała w obronie, raz po raz wyłuskiwała piłkę z rąk graczy „jedynki” i bezbłędnie punktowała kolejnymi kontrami. Po dziesięciu minutach było 8:3, a po dwudziestu 20:8! Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 25:11. Druga połowa niewiele różniła się od pierwszej. Wciąż dominowali młodzi i systematycznie powiększali przewagę. Ostatecznie zwyciężyli aż 43:21!

Dla ŚKPR-u II było to czwarte zwycięstwo w szóstym meczu, ŚKPR I musiał natomiast przełknąć gorycz pierwszej porażki. Najważniejsze jednak, że punkty zostały w naszym klubie, chłopaki po meczu „skleili” piątki, a potem z uśmiechem pozowali do wspólnego, „rodzinnego” zdjęcia. Już w niedzielę (5.12, godz. 12.00, Świdnica, hala sportowo-widowiskowa im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno) ŚKPR I zagra kolejny mecz na szczycie tabeli, tym razem z wiceliderem – Śląskiem Wrocław.

ŚKPR II Świdnica – ŚKPR I Świdnica 43:21 (25:11)

Przebieg meczu: 5 3:1, 10 8:3, 15 14:5, 20 20:8, 25 25:11, 30 29:12, 35 33:13, 40 35:16, 45 39:17, 50 43:21

ŚKPR II: Anioł, Brzuzy – Surma 13, Czerwiński 11, Marek 8, D. Błaszczyk 5, Mitek 4, Bagiński 2, Ruszaj, Szczygieł, Choiński, Czapla

ŚKPR I: Smalec, Szwaczek – Bieryt 11, Turzański 2, Słomiński 2, Folcik 2, Polus 2, Legan 1, Popławski 1, Kotarba, Sz. Paluch, Walczak

Kary: ŚKPR II: 0, ŚKPR I: 2 minuty

Karne: ŚKPR II: 5/4, ŚKPR I: 6/5

Poprzedni artykułPożar na klatce schodowej budynku przy Teatralnej. Jeden z mieszkańców wymagał pomocy medycznej [FOTO]
Następny artykułJulia Herbut ze złotym medalem mistrzostw Polski!