Strona główna Artykuł sponsorowany 5 praktycznych porad co postawić na półce w salonie

5 praktycznych porad co postawić na półce w salonie

0

Urządzasz swój salon i nie masz pomysłu na to, jak dodatkowo go ozdobić? Rozwiązaniem będą wspaniałe dekoracje, które poustawiasz na półkach w tym pomieszczeniu. Oto, co możesz umieścić w tej przestrzeni, by dodać jej klasy i elegancji, a przy tym wprowadzić domową atmosferę do Twojego wnętrza!

Podczas przystrajania półki pamiętaj o tym, by nie przesadzić, gdyż nadmiar bibelotów może przynieść efekt odwrotny – zamiast zdobić, będą bałaganić wnętrze.

Zdjęcia najbliższych
Ramki z fotografiami bliskich osób to bardzo dobry pomysłu na aranżację salonu i ozdobienie półek. Dobierz ramki w kolorach, które będą pasować do ścian Twojego pomieszczenia. Taka spójność zapewni odwiedzającym Cię osobom wspaniałe wrażenia estetyczne.

W ramkach umieść wysokiej jakości zdjęcia. Nie muszą być wykonane przez fotografa, warto jednak, by prezentowały się profesjonalnie. Fotografie z bliskimi na Twojej półce w salonie to znak, jak bardzo są dla Ciebie ważni. Wybierz kilka zdjęć, które przypominają wszystkim domownikom o miłych chwilach. Możesz także pokusić się o zrobienie sesji zdjęciowej specjalnie na półkę do salonu.

Pamiątki z bliskich i dalekich podróży
Uwielbiasz podróżować? Wprowadź do salonu aranżacje związane z Twoimi podróżniczymi zainteresowaniami. Na półkach możesz poustawiać pamiątki, które przywiozłeś ze swojej ostatniej wyprawy. Mogą to być np. słoniki na szczęście, magiczne kamyczki, muszelki, figurka porcelanowej lalki czy mały globus – będą Ci przypominać ile jeszcze przed Tobą przygód i marzeń do spełnienia.

Obrus albo serwetka
Jeżeli cenisz sobie minimalizm, dobrym sposobem na ozdobienie półki w salonie jest umieszczenie na niej eleganckiej serwetki albo obrusu. Nie musisz od razu jej kupować. Możesz także wykonać ją samodzielnie w domu. Warto także postawić na salonowej półce ręcznie dziergane serwetki, które niekiedy starsi członkowie rodziny, np. babcie, wręczają w prezencie. Taka dekoracja pełni podwójną funkcję – nie tylko ozdabia wnętrze, czyniąc je bardziej domowym, ale także jej umieszczenie w pokoju sprawi przyjemność osobie, od której ją otrzymałeś. Babcia czy ciocia z pewnością ucieszą się, gdy zobaczą, jakie honorowe miejsce ich podarunek zajął w Twoim domu.

Książki
Twoja półka w salonie z powodzeniem może także zastąpić regał na książki. Kilka ulubionych pozycji możesz postawić na swojej półce. Zastanów się tu nad sposobem ich rozmieszczenia. Mogą być oparte jedna obok drugiej, ale też możesz położyć je poziomo na sobie – wybór należy do Ciebie. Pozostawienie książek w takim miejscu może motywować do tego, by z nich skorzystać w wolnej chwili i zrelaksować się podczas czytania. Jeżeli używasz okularów, nic nie stoi na przeszkodzie, by pozostawić je na półce w razie chęci przeczytania czegoś, będziesz je mieć przy sobie. Jeżeli jednak wolisz swoje książki trzymać na klasycznych regałach, porady, jak zrobić taką szafę, znajdziesz na AboutDecor.

Świece, płatki i kadzidełka
Nic tak nie wprowadza romantycznej atmosfery do wnętrza jak eleganckie świeczki w różnych kolorach czy pachnące kadzidełka. Wystarczy, że na półce postawisz dwie świece, a obok rozsypiesz garść płatków róży, a Twój salon zyska interesującego charakteru. Wieczorem możesz je zapalić, zgasić światło i włączyć nastrojową muzykę. W takiej atmosferze z pewnością szybko się zrelaksujesz i zyskasz nową energię do działania.

To tylko kilka pomysłów na to, jak ozdobić półkę w salonie. Pamiętaj, że równie piękną dekoracją jest również brak dekoracji. Jeżeli cenisz sobie minimalizm, półki bez żadnych ozdób dobrze sprawdzą się w Twoim przypadku.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPonad 500 nowych chorych z COVID-19 w szpitalach. Raport resortu zdrowia
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]