Strona główna Artykuł sponsorowany 5 małych gadżetów o dużym znaczeniu

5 małych gadżetów o dużym znaczeniu

0
Technologia towarzyszy nam na każdym kroku, pomagając i ułatwiając życie. Poniżej przykładowe gadżety, które towarzyszą nam na co dzień.

Kochamy technologię, czasem z wzajemnością, czasem mniej. Towarzyszy nam na każdym kroku, pomagając, ułatwiając życie, ale też komplikując relacje międzyludzkie. Przyjęło się, że przy zakupie droższego sprzętu odrabiamy porządną pracę domową. Czytamy recenzje, zbieramy opinie od znajomych a czasem do finalnego zakupu bierzemy ze sobą kogoś w roli konsultanta.

Jest jednak szereg rzeczy, które traktujemy jako dodatek do „czegoś dużego”. Bo jakie będzie, takie będzie, ważne, żeby główny zakup był dokładnie przemyślany. A właśnie ten drobiazg może okazać się kluczowy dla naszej wygody użytkowania. Poniżej przykładowe z nich, gadżetów o niedocenianej wadze.

Słuchawki
Pierwsza szara eminencja tego zestawienia. Słuchawek używamy i do tabletów, i smartfonów, i laptopów. Ich jakość mocno wpływa na ocenę sprzętu jako takiego.

Przy ich zakupie skupmy się na dwóch, głównych parametrach:

Sposób ich noszenia:

  • dokanałowe są malutkie, wpychane w ucho, mocno izolują od świata zewnętrznego;
  • douszne wsuwa się do małżowiny, pozwalają słyszeć otoczenie;
  • nauszne są większe, pozwalają słyszeć świat, więc nie wpaść pod auto, mają niezłe parametry techniczne;
  • mogą być też wielkie, zamknięte, wtedy dają najwyższą jakość dźwięku i izolację, najlepsze są więc dla użytku domowego.

Rodzaj dźwięku: jeśli zależy Ci na dźwięku głębszym, bardziej basowym, lepiej oddadzą go słuchawki izolujące od otoczenia, jak dokanałowe; dźwięk przestrzenny, lżejszy odpowiada z kolei słuchawkom dającym kontakt ze światem zewnętrznym.

Rysik do tabletu
To również bardzo niedoceniany, a bardzo ważny gadżet. Możesz mieć super tablet z wysokiej półki, ale jeśli rysik nie będzie w stanie dogonić go jakością, to nie będziesz się cieszyć komfortem użytkowania.

Najważniejszy parametr rysika to jego czułość – to, czy jeśli ułożysz go pod innym kątem niż 90 stopni, czy dobrze zinterpretuje Twoje intencje. Dobrze też, jeśli jak w HUAWEI m pencil 2nd generation wystarczy delikatny nacisk dla wykonania operacji.

Duże ma też znaczenie wytrzymałość baterii.

Szkło hartowane do telefonu, tabletu, smartwatcha
Przysłowiowa wisienka na torcie, której brak może zepsuć tort za kilka lub kilkanaście tysięcy. Po zakupie sprzętu dobrze go zabezpieczyć przez uszkodzeniami mechanicznymi. W tej soli super sprawdza się szkło hartowane, czyli poddane specjalnej obróbce termicznej, w efekcie której staje się bardziej wytrzymałe na zniszczenie i zmianę temperatur.

Ważne jest również to, że jeśli się rozbije, to na tysiąc kawałków o tępych kantach, nikomu więc nie stanie się krzywda.

Powerbank
Jak wspomniano powyżej, wytrzymałość baterii to wąskie gardło pozwalające ocenić jakość sprzętu. Jeśli zawodzi, to cała przyjemność i zadowolenie użytkownika bierze w łeb.

Dlatego też warto zainwestować w powerbank, który zajmuje mało miejsca, niewiele kosztuje, a pozwoli zawsze i wszędzie podratować padającą baterię Twojego smartfona. Dodatkowa frajda wiąże się z edycjami dla miłośników danych uniwersów, np. seriali czy książek.

Ładowarka indukcyjna
To już wariacja na temat znaczenia wytrzymałości baterii dla dobrego użytkowania. Nawet, jeśli Twój sprzęt działa krótko i wymaga podładowania, możesz to zrobić sposób prosty i z klasą, albo standardowy. Położenie gadżetu na płaskiej ładowarce indukcyjnej wygląda super, nie wymaga żmudnego szukania i wpinania kabelków, niezależnie od stanu upojenia alkoholowego i braku zdolności w radzeniu sobie z technologią.

Jak mówiły nasze mamy, życie się składa z drobiazgów. W elektronice ma to większe znaczenie, niż gdziekolwiek indziej. Zachowaj więc czujność przy zakupie nie tylko sprzętu głównego, ale i dodatków. Finalnie bowiem kwiatek na kożuchu może zepsuć przyjemność i funkcjonalność noszenia samego kożucha, nawet tego z najwyższej półki.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZbiórka krwi w Żarowie już dzisiaj!
Następny artykułKolejne oszukane przy próbie sprzedaży w internecie. Policja przypomina, jak się nie dać złodziejom