Strona główna Sport Siatkówka Wrócić na ścieżkę zwycięstw w Kaliszu się nie udało

Wrócić na ścieżkę zwycięstw w Kaliszu się nie udało

0

Zaczęło się bardzo obiecująco, lecz później było już niestety tylko gorzej. Zawodniczki drugoligowego MKS-u IgnerHome Volley Świdnica przegrały mecz na szczycie, ulegając na wyjeździe liderowi tabeli – rezerwom Energa MKS Kalisz.

Przed spotkaniem nasze rywalki miały na swoim koncie komplet sześciu wygranych w sezonie 2021/2022, choć aż cztery z nich odniesione zostały po trudnych, pięciosetowych bataliach. Z tyłu głowy był tez ostatni wygrany szlagier w Wałbrzychu, gdzie kaliszanki pokonały miejscowe zawodniczki Chełmca Wodociągi. Mimo wszystko zawodniczki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica dowodzone przez duet trenerski Maciej Leński i Wojciech Ząbek miały chrapkę na zwycięstwo odniesione na bardzo trudnym terenie i powrót do domu z tarczą. Zaczęło się po myśli świdniczanek. Trzecia siła tabeli grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet pokazała w pierwszym secie dobrą siatkówkę. Nasze zawodniczki triumfowały 25:21 i objęły prowadzenie w tym arcyważnym pojedynku o ligowe punkty. Kolejne partie należały już niestety do rywalek, które nieco zostały dziś wzmocnione zawodniczkami znajdującymi się w kadrze pierwszej drużyny, występującej na co dzień w rozgrywkach Tauron Ligi. Gospodynie zwyciężały do 20, 16 i 19, a w całym spotkaniu 3:1 w setach. Po tej porażce nasze zawodniczki spadły na czwartą lokatę w tabeli rozgrywek kosztem Sokoła Katowice, który pokonał po pięciosetowej walce Volley’a Chrząstowice. Na czele wciąż Energa MKS II Kalisz, która wyprzedza Chełmca Wodociągi Wałbrzych o punkt. Biało-zielone do liderek tracą obecnie pięć „oczek”. Podczas najbliższej konfrontacji celem naszych siatkarek będzie z pewnością jak zawsze wygrana i to najlepiej za trzy punkty. W sobotę, 20 listopada o godz. 17.00 podejmiemy w hali na Zawiszowie szóstą w tabeli drużynę NTSK AZS Nysa.