Strona główna Wydarzenia Świebodzice W poszukiwaniu historii Świebodzic. Spacer szlakiem mogił

W poszukiwaniu historii Świebodzic. Spacer szlakiem mogił

0

W sobotę, 6 listopada odbędzie się kolejne spotkanie organizowane w ramach cyklu „W poszukiwaniu historii Świebodzic”. Tym razem organizatorzy zapraszają na spacer szlakiem mogił, podczas którego będzie można poznać historię największej nekropolii w Świebodzicach oraz wybitnych mieszkańców miasta.

fot. ForumŚwiebodzice.pl

„Mikulicz, Becker, Kramsta – ich groby mijamy każdego roku, idąc do naszych najbliższych w Dzień Wszystkich Świętych. To jednak nie wszystkie znane postacie, które spoczywają na świebodzickiej nekropolii i miały wpływ na dzieje naszego miasta” – tak trzy lata temu, w 2018 roku zapowiedzieliśmy pierwszy spacer z cyklu „W Poszukiwaniu Historii – szlakiem mogił”. Spacer dość spontaniczny, nie wiedzieliśmy czego się spodziewać i czy w ogóle ktoś się pojawi – ale frekwencja przerosła nasze wszelkie oczekiwania (i możliwości techniczne pod względem nagłośnienia). Rok temu spacer nie odbył się ze względu na obostrzenia, ale teraz nic nie stoi na przeszkodzie – wskazują organizatorzy cyklu, Adrian Sitko i Tomasz Merchut.

Spotykamy się przy głównej bramie cmentarza przy ul. Wałbrzyskiej, 6 listopada (sobota) o godzinie 16:30, zaraz po zachodzie słońca. Tym razem spotkanie jest wyjątkowo warte uwagi, ponieważ będzie z nami również Maria Palichleb – prawdziwa skarbnica wiedzy o Świebodzicach. Pani Maria od wielu lat współtworzy kronikę „Świebodzice – Dzieje Miasta” – zachęcają organizatorzy.

/opr. mn/

Poprzedni artykuł576 nowych hospitalizacji, ponad 15 tys. zakażonych. Najnowsze dane resortu zdrowia
Następny artykułOd niedzieli korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany w połączeniach Kolei Dolnośląskich