Strona główna 112 Strażacy i LPR wezwani do nieprzytomnej kobiety

Strażacy i LPR wezwani do nieprzytomnej kobiety

0

Strażacy znów są wzywani do pomocy medycznej z powodu braku wolnych zespołów ratownictwa medycznego. Dzisiaj uczestniczyli w akcji wspólnie z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Chorej nie udało się uratować.

Nasza jednostka została zadysponowana przez SK KP PSP Świdnica do kobiety bez funkcji życiowych. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia potwierdziliśmy, iż poszkodowana kobieta jest nieprzytomną oraz ma brak funkcji życiowych. Działania nasze polegały na udzieleniu kwalifikowanie pierwszej pomocy, zabezpieczeniu lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nasi ratownicy szybko i sprawnie przełożyli nieprzytomną kobietę w miejsce gdzie mogli prowadzić Resuscytację, podłączyli nieprzytomnej AED, które dwa razy podjęło decyzję o defibrylacji serca. Po przylocie załogi LPR, prowadziliśmy działania pod nadzorem lekarza. Po mimo ogromnego wysiłku włożonego w ratowanie ludzkiego życia nie udało się uratować kobiety – opisują druhowie z OSP w Strzegomiu. W akcji uczestniczyła również JRG Świebodzice.

Strzegomscy strażacy w ciągu ostatnich  4 dni wyjeżdżali już dwukrotnie do IZM- (izolowane zdarzenie medyczne), ze względu na brak wolnego zespołu ratownictwa medycznego.

/Źródło OSP Strzegom/

Poprzedni artykułNowy plac zabaw przy świdnickiej „dwójce”
Następny artykułSą problemy z obsadą karetek świdnickiego pogotowia, a będzie jeszcze gorzej?