Strona główna Wydarzenia Żarów „Stop przemocy wobec dzieci”. Uczestnicy akcji przemaszerowali wokół żarowskiego stadionu

„Stop przemocy wobec dzieci”. Uczestnicy akcji przemaszerowali wokół żarowskiego stadionu [FOTO]

0

Uczniowie wraz z nauczycielami i dyrektorami wszystkich placówek oświatowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Żarowie, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, a także seniorzy z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, z inicjatywy społeczności Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie wzięli udział w kampanii „19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci oraz młodzieży”.

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada na wszystkich kontynentach świata podejmowane są działania przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci oraz młodzieży. Kampanię na całym świecie koordynuje genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet – Women’s World Summit Fundation. W Polsce inicjatorem projektu jest Fundacja po DRUGIE we współpracy z wieloma podmiotami pracującymi z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. To znak ostrzegawczy mający zwrócić naszą uwagę na krzywdę drugiego człowieka.

Akcję związaną z kampanią „19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci oraz młodzieży” zorganizowano również w gminie Żarów. We wtorek na stadionie sportowym w Żarowie zebrali się uczniowie gminnych placówek oświatowych oraz przedstawiciele gminnych instytucji. W cichym przemarszu wokół płyty boiska zgromadzeni, ubrani w pomarańczowe barwy z transparentami głoszącymi hasła kampanijne, wyrazili swój sprzeciw wobec przemocy kierowanej do dzieci i młodzieży. Zwieńczeniem przedsięwzięcia był wspólny taniec do utworu Jerusalema.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułBili i podcięli gardło. Napastników odgoniła drobna kobieta
Następny artykułŚwidniczanki zbierają dary dla migrantów