Strona główna Kultura Spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi. Nie wszystkim udało się wejść

Spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi. Nie wszystkim udało się wejść

0

Mimo zamieszania informacyjnego, chętnych na spotkanie z Polką, żoną gwardzisty papieskiego i autorką książek, było znacznie więcej niż miejsc. Część czytelników odeszła od drzwi Miejskiej Biblioteki Publicznej z kwitkiem.

Dziennikarka przez kilkanaście lat mieszkająca w Watykanie, korespondentka polskich mediów w Rzymie, m.in. towarzysząca papieżowi w pielgrzymkach, odsłania kolejne tajemnice zza spiżowej bramy. W najnowszej swej publikacji „Z Watykanu w świat” przedstawia fascynujące opowieści z papieskich podróży z odległych krajów, nie pomijając tajników ich przygotowań oraz wiele innych ciekawostek. Na spotkanie do Świdnicy została zaproszona przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Świdnicką Kurię Biskupią. Na oficjalnym wydarzeniu, utworzonym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o odwołaniu spotkania.

Mimo że wpis nie został skorygowany, spotkanie faktycznie dzisiaj doszło do skutku i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. W związku z ograniczeniami sanitarnymi nie wszyscy zainteresowani mogli jednak wejść do sali, przygotowanej przez MBP. Organizatorzy ogłaszali na plakacie, że wstęp jest wolny. Nie było informacji o rezerwowaniu miejsc.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Rynek
Następny artykułZnamy zwycięzców tegorocznego Marconi Indoor Triathlonu! [FOTO]