Strona główna Wydarzenia Świdnica Spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste powietrze”

Spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste powietrze”

0

Świdniczanie zainteresowani uzyskaniem dofinansowania m.in. na wymianę źródła ciepła zapraszani są do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym programu „Czyste Powietrze” dla budynków jednorodzinnych oraz pilotażu „Czyste Powietrze” dla budynków wielorodzinnych.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 29 listopada 2021 r. w godzinach od 16.30 do 18.30 w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Armii Krajowej 47 w Świdnicy (I piętro). Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego też osoby chcące wziąć udział w spotkaniu, prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa do piątku, 26 listopada pod numerem telefonu 74 856 29 92.

W trakcie spotkania przedstawione zostaną: główne założenia Programu „Czyste Powietrze”, rodzaje przedsięwzięć, które mogą uzyskać dofinansowanie, sposób składania wniosków, zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

Program „Czyste Powietrze” ma na celu poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków. Dofinansowanie przyznawane jest do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz termomodernizację budynków. Skierowany jest on do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Więcej informacji o programie “Czyste Powietrze” na stronie czystepowietrze.gov.pl oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

/UM Świdnica, UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNowoczesne zabiegi wykonywane w klinice medycyny estetycznej
Następny artykułJak naturalnie dbać o siebie jesienią i zimą?