Strona główna 112 Pijany kierowca zatrzymany. Miał niemal 3 promile i dożywotni zakaz kierowania

Pijany kierowca zatrzymany. Miał niemal 3 promile i dożywotni zakaz kierowania

0

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 42-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a także dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami, postanowił wsiąść do swojego samochodu i ruszyć w drogę.

6 listopada tuż przed północą policjanci z komisariatu w Świebodzicach, pełniący służbę na terenie miasta, zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym, którego styl jazdy sugerował, że może on być nietrzeźwy. W trakcie kontroli policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia. Przeprowadzone badanie wykazało u 42-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego blisko 3 promile alkoholu w organizmie – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Jazda po pijaku to nie jedyna rzecz, jaką miał na sumieniu zatrzymany kierowca. – Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że wobec kierowcy Sąd Rejonowy w Świdnicy orzekł dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – dodaje Ząbek.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKolejowe połączenie pod Ślężę i do Wrocławia ruszy dopiero w przyszłym roku
Następny artykułSolidna wpadka organizatorów podczas VI RST Półmaratonu Świdnickiego