Strona główna 0_Slider Koszykarski thriller w Świdnicy pełen emocji i zwrotów akcji…(!)

Koszykarski thriller w Świdnicy pełen emocji i zwrotów akcji…(!) [FOTO]

0

Fantastyczne, sportowe widowisko zafundowali swoim fanom trzecioligowi koszykarze Domino Polonii Świdnica i Centrum Medycznego Magnolia KKS Siechnice. Gospodarze postawili niepokonanym w tym sezonie gościom naprawdę bardzo trudne warunki, a nerwówka trwała do ostatniej syreny, kończącej rywalizację podczas niedzielnej potyczki.

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować większej przewagi i sprawa końcowego wyniku była otwarta. Inauguracyjna kwarta padła łupem podopiecznych Pawła Domaradzkiego, którzy wygrali ją minimalnie 23:21. W drugiej odsłonie lepsi okazali się zawodnicy dowodzeni z ławki przez 54-krotnego reprezentanta Polski, medalistę mistrzostw kraju i zdobywcę Pucharu Polski w barwach Śląska Wrocław – Radosława Hyżego. Goście zwyciężyli 19:16 i na przerwę schodzili z jednopunktowym prowadzeniem 40:39. Po powrocie na parkiet bardzo mocne tempo narzucili miejscowi. Znakomite zawody rozgrywał Andrzej Słobodzian, który w całym spotkaniu rzucił 22 punkty, aż czterokrotnie trafiając z dystansu za 3 „oczka”. Biało-zieloni szybko odrobili nieznaczną stratę z pierwszej połowy i zaczęli odskakiwać rywalom. Przed ostatnią ćwiartką na tablicy wyników było 60:53 dla Domino Polonii Świdnica. Drużyna Centrum Medycznego Magnolia KKS Siechnice nie zamierzała jednak rezygnować z walki i ruszyła w ostatniej kwarcie w pogoń za miejscowymi. Przyjezdni udowodnili, że w tym sezonie są niezwykle groźni i dlaczego właśnie do tego momentu byli jedyną ekipą w rozgrywkach bez porażki. Niestety taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze przynajmniej do kolejnej serii spotkań, bowiem siechniczanie w Świdnicy dopisali do swojego dorobku już piątą wygraną z rzędu. W czwartej kwarcie przeciwnicy zdołali odrobić straty i wygrać finalnie 75:72. Gospodarzom należą się jednak brawa za znakomite zawody i serce pozostawione na parkiecie. W niedzielę, 7 listopada świdniczanie w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno postawili faworytowi naprawdę trudne warunki.

Po szóstej serii meczów nasi koszykarze mają w swoim dorobku 9 punktów, na które składają się 3 wygrane i 3 porażki. To pozwala nam na zajmowanie miejsca w środku stawi. Obecnie biało-zieloni plasują się tuż za podium – na czwartej pozycji w stawce ośmiu zespołów. Na czele Basket Legnica (5-1), który wyprzedza naszego ostatniego rywala – Centrum Medyczne Magnolia KKS Siechnice (5-0). W swoim kolejnym pojedynku zaplanowanym na sobotę, 20 listopada świdniczanie zmierzą się na parkiecie trzeciego w tabeli zespołu Exact Systems Śląsk Wrocław.

Domino Polonia Świdnica – Centrum Medyczne Magnolia KKS Siechnice 72:75 (23:21, 16:19, 21:13, 12:22)

Polonia: Słobodzian (22), Kosmala (17), Sieńko (14), Soboń (12), Rejek (3), Czyrek (2), Kałużyński (2), Biernat, Cisek, Połeć, Liuras, Poradzisz.

KKS: Magdziarz (21), J. Fedorski (11), Oswald (10), Kuczyc (9), Włodarski (6), Otręba (6), Toś (4), W. Fedorski (4), Bryła (4), Koper, Murzacz, Ziętek.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułJaka będzie obwodnica Świdnicy? Rozważanych będzie kilka wariantów przebiegu drogi
Następny artykułNowe dowody osobiste z odciskami palców i podpisem. Można już składać wnioski