Strona główna 112 Kolejny nielegalny salon gier zlikwidowany. Policjanci przejęli automaty i gotówkę

Kolejny nielegalny salon gier zlikwidowany. Policjanci przejęli automaty i gotówkę

0

Wspólne działania świdnickich policjantów oraz funkcjonariuszy wałbrzyskiej delegatury Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zamknięcia nielegalnego salonu gier hazardowych, który działał na terenie Strzegomia.

17 listopada policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego realizowali czynności służbowe ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W ich wyniku na terenie Strzegomia zlikwidowany został nielegalny salon gier zręcznościowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli cztery nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości nie mniejszej niż 12 tysięcy złotych oraz środki pieniężne w kwocie 450 złotych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Zabezpieczone maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie – dodaje Ząbek.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułFestiwal Foodtrucków od jutra w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułPowalczą o triumf w I Otwartym Grand Prix