Strona główna Artykuł sponsorowany Kawa ziarnista czy kawa mielona – którą wybrać?

Kawa ziarnista czy kawa mielona – którą wybrać?

0
Półki w sklepach uginają się pod różnymi rodzajami kaw. Do wyboru mamy kawy rozpuszczalne, mielone, jak i ziarniste. Jak jest z wyborem pomiędzy kawą ziarnistą a mieloną. Którą wybrać, żeby cieszyć się jej pełnym, cudownym smakiem?
Kawa mielona
Kawa mielona znajduje wielu zwolenników, a to przede wszystkim z uwagi na prostotę i wygodę jej przygotowania. Kawa ta jest od razu gotowa do użycia, dzięki czemu pozwala na zdobycie szybkiego zastrzyku energii. Należy jednak mieć na względzie, że decydując się na zakup kawy mielonej, musimy zaufać producentowi, co do tego, że dane podane na opakowaniu są zgodne z jego zawartością. Kawa mielona ulega również znacznie szybszemu, w stosunku do kawy ziarnistej, zwietrzeniu.

Kawa ziarnista
Najlepsza kawa ziarnista pozwoli cieszyć się wyjątkowym aromatem i smakiem. Owszem, jej przyrządzenie związane jest z koniecznością odbycia rytuału mielenia, a później zaparzania, jednak jest to przyjemność sama w sobie. Mielenie ziaren rozsiewa po domu niepowtarzalny zapach, który obudzi i wprawi w dobry nastrój nawet największego śpiocha czy sceptyka. Najlepszą kawę ziarnistą da się rozpoznać już po otwarciu opakowania, po jej zapachu. Kupując kawę ziarnistą nie musimy się zastanawiać, czy to co podane zostało na opakowaniu jest zgodne z rzeczywistością.

Dobra palarnia kawy przygotuje ziarna w oparciu o swoje, ściśle przestrzegane receptury. Zadba, by kupowana przez nas kawa była najlepszej jakości i zapakuje ją tak, by przez długi czas nie straciła ani swoich właściwości, ani niepowtarzalnego aromatu.

Wiem, że są amatorzy i sceptycy kawy ziarnistej. Warto jednak mieć na uwadze, że dobre palarnie kawy mają do zaoferowania wiele rodzajów jakościowo najlepszej kawy ziarnistej, o różnych nutach smakowych i z różną zawartością kofeiny. W ofercie znajdują się również kawy bezkofeinowe. Dzięki różnorodności oferty, każdy amator tego napoju znajdzie coś dla siebie i gwarantuję, że spróbowanie choć jeden raz świeżo mielonej kawy ziarnistej odmieni nasze podejście do tego cudownego płynu.

Źródło zdjęcia:

OlegRi / Shutterstock.com

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPrzechodnie i strażacy ratowali nieprzytomną. Kobieta zmarła. Nie było wolnej karetki pogotowia
Następny artykułGrudniowy Targ Ziemi ODWOŁANY