Strona główna Artykuł sponsorowany Jak przewozić psa samochodem?

Jak przewozić psa samochodem?

0

Dla każdego właściciela psa podróż samochodem jest o wiele przyjemniejsza, jeśli może zabrać ze sobą swojego pupila. Dzięki naszym poradom dowiesz się, jak prawidłowo przewozić psy, aby zapewnić im komfort i bezpieczeństwo podczas podróży. 

Jak przygotować psa do transportu?
Około 6 godzin przed planowanym wyjazdem warto nakarmić zwierzaka. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek na drodze i zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia choroby lokomocyjnej. Jeśli jednak to nie pomaga i Twój pies źle znosi jazdę samochodem, powinieneś skonsultować się z weterynarzem, który dobierze odpowiednie leki rozwiązujące ten problem.

Przygotuj się na niespodziewane okoliczności
Jeżeli planujesz dłuższą podróż, w której będzie towarzyszył ci Twój pies, warto wcześniej zapoznać się z usytuowaniem punktów weterynaryjnych rozlokowanych wzdłuż trasy. Dzięki temu nie będziesz tracił czasu na poszukiwania odpowiedniej placówki w przypadku nieprzewidzianej sytuacji.

W przypadku awarii pojazdu, prac remontowych lub utrzymujących się korków staraj się trzymać zwierzę w kabinie. Nie pozwól swojemu psu iść na spacer bez opieki: nowy teren, głośne dźwięki i inne czynniki mogą w nieprzewidywalny sposób wpłynąć na jego reakcje.

Jak zapewnić bezpieczeństwo psu podczas podróży samochodem?
Wielu kierowców zastanawia się, czy można przewozić psa na przednim siedzeniu. Z zewnątrz wygląda to całkiem uroczo, jednak stanowi ogromne zagrożenie. W niespodziewanych okolicznościach zwierzę może przeszkodzić w kontroli pojazdu lub sprowokować wypadek, a uruchomiona poduszka powietrzna może wyrządzić psu krzywdę nawet przy niskiej prędkość.

Dlatego tak ważne jest, aby ograniczyć ruch pupila wewnątrz kabiny. Rozsądnym rozwiązaniem może być przewożenie psa w odpowiednich pasach bezpieczeństwa. Mogą być produkowane w formie szelek i mocowane za pomocą wbudowanych zamków do gniazd przeznaczonych na pasy samochodowe. Oczywiście małe psy i koty można przewozić w specjalnym transporterze, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo.

Kierowcy często zastanawiają się, czy psa można przewozić w bagażniku. Oczywiście, jeśli jest to kombi, hatchback lub crossover z pojemnym bagażnikiem, można stworzyć w nim całkiem komfortowe warunki dla naszego zwierzęcia.

Przewóz psa za granicę
Jeżeli zamierzamy jechać za granicę, to dodatkowo musimy spełnić szereg wymogów formalnych. Nasz pies musi posiadać paszport, aktualne szczepienia oraz specjalny mikroczip umożliwiający identyfikację.

Jeżeli jednak trasa jest szczególnie wymagająca, to niekiedy warto skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy. Przykładowo, kiedy chcemy przewieźć psa do Szwecji, to nie tylko musimy zaplanować odpowiednio trasę, ale także przygotować zwierzę na przewóz promem. Profesjonalne firmy transportowe, nie tylko gwarantują szybki i bezpieczny przewóz, ale także pomagają wypełnić wszystkie formalności niezbędne przy przekraczaniu granic.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułDiety radnych w górę o ponad tysiąc złotych
Następny artykułSzukasz sprawdzonych artykułów dla niemowląt? Sprawdź ofertę sklepu Malulu.pl