Strona główna Sport Inne Chcą promować zimowe dyscypliny sportu

Chcą promować zimowe dyscypliny sportu

0

Festiwal Sportów Zimowych to impreza dla każdego ucznia. Miasto Świdnica w pierwszym roku zaprasza wszystkich uczniów z czwartych klas, a tego jeszcze w naszym mieście nie było. Spotkanie ze sportami zimowymi już w czwartek, 18 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 105.

Każda z zimowych dyscyplin olimpijskich jest dyscypliną niszową, ale razem tworzą atrakcję. Prezentując wszystkie w jednym miejscu postanowiliśmy przybliżyć je dzieciom w atrakcyjnych formach aktywności, tak aby mogli spróbować rywalizacji. Festiwal zorganizujemy po to, aby poczuć zimowe dyscypliny, szczególnie przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie 2022. Festiwal będzie miał formę ogólnodostępną i bezpłatną dla wszystkich uczniów klas czwartych publicznych świdnickich szkół podstawowych. Ważnym punktem festiwalu jest promocja lokalnych sportów zimowych, popularnych w mieście. Chcemy aby przedstawiciele wiodącej zimowej dyscypliny byli obecni na festiwalu prezentując swoją dyscyplinę i zachęcając do treningów – przekazują organizatorzy przedsięwzięcia.

Prezentowane konkurencje w programie festiwalu:

  • short track (na łyżworolkach)
  • curling
  • biathlon (ze strzelnicą laserową)
  • snowboard (konkurencje na równoważni, zadanie na batucie)
  • minihokej
  • konkurencje hokejowe

Uczestnicy otrzymają nagrody za wypełnione karty gracza, będą to medale, nagrody rzeczowe, certyfikaty za udział w konkurencjach. W organizację wydarzenia zaangażowane są również świdnickie kluby sportowe: Dolnośląski Klub Curlingowy Dzik Świdnica oraz Świdnicki Klub Piłki Ręcznej.

/Sport Świdnica/

Poprzedni artykułŚwidnica stroi się na święta [FOTO]
Następny artykułRemont Wrocławskiej zakończony. Od soboty zmiana organizacji ruchu i tras autobusów [FOTO]