Strona główna Artykuł sponsorowany Boże narodzenie w Warszawie – co zwiedzać?

Boże narodzenie w Warszawie – co zwiedzać?

0

Boże Narodzenie to niewątpliwie najbardziej wyczekiwany okres w roku. Wielu osobom kojarzy się on z dużą ilością pozytywnych emocji, którym niewątpliwie sprzyjają dekoracje pojawiające się w miejscach publicznych oraz piosenki świąteczne emitowane przez rozgłośnie radiowe. Ten artykuł poświęciliśmy Warszawie i omówimy w nim pomysły na to, co robić w święta w stolicy.

Co robić w święta w Warszawie?
Święta to okres w roku, kiedy spędzamy czas z rodziną i bliskimi dla nas osobami. Ze względu jednak na to, że do dyspozycji mamy kilka dni wolnych od pracy i szkoły, możemy spożytkować je aktywnie i odwiedzić kilka ciekawych miejsc, które niewątpliwie oferuje stolica. Jeżeli na co dzień zamieszkujemy Warszawę, to znane nam są jej zabytki. Nie mniej warto w tym czasie wybrać się na sezonowe atrakcje, których nie brakuje. Pierwszą z nich są z całą pewnością świąteczne iluminacje w Warszawie, znajdujące się między innymi wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu, ale także w Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie. Warto wybrać się również na Plac Zamkowy, na którym znajduje się ogromna kolorowa choinka. Godnymi uwagi są świąteczne pokazy laserowe, odbywające się w Multimedialnym Parku Fontann. Poza tego typu atrakcjami, z całą pewnością trzeba udać się na spacer po Starym Mieście. W okresie świątecznym niemal każda z uliczek jest pięknie udekorowana, co niewątpliwie sprzyja odczuwaniu klimatu świąt. Oczywiście niczyjej uwadze nie powinien umknąć jarmark przypominający miasteczko świąteczne, znajdujący się również na Starym Mieście. Można tam skosztować wielu tradycyjnych potraw, wypić grzane wino czy kupić bożonarodzeniowe ozdoby.

Święta w Warszawie dla przyjezdnych
Osobom, które na co dzień nie zamieszkują Warszawy, jednak planują odwiedzić ją w okresie świąt, miasto ma jeszcze więcej do zaoferowania. Poza typowo świątecznymi atrakcjami, jak te wyżej opisane czy wybraniem się na koncert świąteczny w Warszawie, podczas którego będzie można posłuchać tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek, istnieje wiele innych, wartych zobaczenia miejsc. Osoby interesujące się historią, z całą pewnością docenią wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz w Muzeum Warszawy. Odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik niewątpliwie spodoba się każdemu, kto lubi poszerzać swoją wiedzę i jest żywo zainteresowany wszelkimi naukowymi nowinkami. Warto również wybrać się na spacer po Starówce oraz odwiedzić Łazienki Królewskie. Ciekawym i zaskakującym odkryciem będzie też Muzeum Kosmosu, które zachwyci dorosłych i dzieci.

Gdzie zatrzymać się w Warszawie na święta?
Spędzając święta w Warszawie dobrze jest wcześniej zarezerwować nocleg. Warto w tym celu wybrać  odpowiednio zlokalizowane i komfortowe miejsce, które stworzy nam idealne warunki do wypoczynku. Jednym z tego typu miejsc jest Warsaw Plaza Hotel. Nowoczesny hotel z wyśmienitą kuchnią to świetny wybór na pobyt w Warszawie. Warto zapoznać się z jego ofertą dostępną na stronie warsawplazahotel.pl. To miejsce spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPonad 960 nowych hospitalizacji, zmarło blisko 400 osób. Najnowsze dane resortu zdrowia
Następny artykułNie ustąpiła pierwszeństwa [FOTO]