Strona główna Sport Inne Bezdyskusyjny triumf faworytów turnieju

Bezdyskusyjny triumf faworytów turnieju [FOTO]

0

Młodzi koszykarze z SP 6 w Świdnicy zdominowali zawody mini-piłki koszykowej klas 5-6 szkół podstawowych rozgrywanej w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2021-2022”. W piątek, 19 listopada w hali Zawiszów przy SP 1 w Świdnicy zgromadziło się sześć zespołów reprezentujących świdnickie podstawówki, by rywalizować w mini-koszykówce.

Rozstawione do dwóch grup drużyny najpierw grały mecze eliminacyjne systemem każdy z każdym. Z grup po dwie najlepsze reprezentacje przechodziły do finałów, gdzie walczyły dalej z zespołami z przeciwnej grupy. Zawodnicy SP 6 od początku pokazali, że są faworytami turnieju. W eliminacjach pokonali najpierw drużyny SP Społeczna i SP 8, natomiast w finałach SP 1 i SP 4. We wszystkich meczach tracili maksymalnie 2-3 punkty. W takiej sytuacji pozostałe drużyny mogły tylko walczyć o dalsze stopnie na podium. Po bardzo wyrównanych meczach drugie miejsce zajęli koszykarze z SP 8, którzy tylko jednym punktem najpierw pokonali chłopców z SP 1, by w spotkaniu decydującym o drugim miejscu również jednym punktem wygrać z SP 4.

Mini-piłka koszykowa klas 5-6 jest rozgrywana według ustalonych zasad, tak aby mogło w niej rywalizować więcej zawodników. Najpierw w pierwszej kwarcie gra pierwsza piątka uczniów, następnie w drugiej kwarcie gra druga piątka. W trzeciej i czwartej kwarcie może już grać dowolny skład. Na zakończenie turnieju organizator, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Filip Dobkiewicz (SP 1), Stanisław Stramek (SP 4), Wiktor Duda (SP 6), Marcel Dobrowolski (SP 8), Jacek Wiśniowski (SP 315), Gracjan Chachoń (SP Społeczna).