Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w czwartek na drodze wojewódzkiej nr 382, między Nowym Jaworowem a Strzegomiem. Z drogi wypadł samochód dostawczy, który następnie uderzył w drzewo. Kierujący pojazdem nie wymagał hospitalizacji.

Do wypadku doszło około godziny 9.45. Według wstępnych informacji poszkodowana miała zostać jedna osoba. Na miejsce skierowano służby ratunkowe. – Doszło do zderzenia pojazdu z drzewem. Osoba poszkodowana nie wymagała udzielenia pomocy medycznej i nie została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala – informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.
– 54-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, kierujący Fiatem Doblo, na wysokości Nowego Jaworowa nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, zjechał na pobocze i uderzył bokiem auta w drzewo. Pojazd następnie wrócił na pas jezdni. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.
/mn/








![Orkiestra Księżniczek wkrótce wystąpi w Teatrze Muzycznym Capitol [ROZWIĄZANIE KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-5-100x75.jpeg)
![Tłusty czwartek z pysznymi pączkami. Wygraj słodkie nagrody od Cukierni Łukowa! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/02/page-proces-produkcji-paczkow-Cukiernia-Lukowa-zdjecia-archiwalne-100x75.jpg)