Strona główna Sport Piłka ręczna Zwyciężyli w dwóch z trzech rozegranych meczów

Zwyciężyli w dwóch z trzech rozegranych meczów

0

Za nami tydzień w rozgrywkach młodzieżowych z udział młodych szczypiornistów Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Grały nasze drużyny występujące w Dolnośląskiej Lidze Młodzika. Starsza wygrała jedno spotkanie. Młodsza odniosła jedno zwycięstwo, a w drugim spotkaniu musiała uznać wyższość przeciwników…

W poniedziałek, 28 września zespół z rocznika 2008 trenera Krzysztofa Terebuna udał się do Świebodzic, gdzie zmierzył się z tamtejszą Victorią – nota bene prowadzoną przez zawodnika naszego klubu – Michała Rzepeckiego. Na parkiecie zdecydowanie dominowali młodzi świdniczanie. Zdołali zaliczyć aż 50 trafień, a cały mecz wygrali 50:24 (27:8). W niedzielę, 3 października młode Szare Wilczki zagrały we własnej hali z dużo bardziej wymagającym Śląskiem Wrocław. Do 45. minuty ŚKPR dzielnie walczył, a końcowy wynik pozostawał sprawą otwartą. Wówczas było 26:24 dla Śląska. W ostatnich pięciu minutach lepiej zagrali jednak rywale powiększając swoją przewagę i ostatecznie zwyciężając 32:25. Także, w niedzielę swój mecz rozegrał starszy zespół w rocznika 2007. Podopieczni trenera Maksymiliana Palenia starli się z Chrobrym Żórawina. ŚKPR pewnie sięgnął po komplet punktów i kontrolując zawody od pierwszego do ostatniego gwizdka zwyciężył 31:19 (16:6). Dodajmy, że był to drugi mecz i drugie zwycięstwo ekipy ŚKPR-u I w tym sezonie. Następne mecze zaplanowano na 17 października. ŚKPR I zagra w Kątach Wrocławskich, a ŚKPR II w Żórawinie.

Victoria Świebodzice – ŚKPR II Świdnica 24:50 (8:27)

ŚKPR II: Anioł – Surma 17, Czerwiński 14, Ruszaj 9, Bagiński 3, D. Błaszczyk 2, Marek 2, Szychowski 1, Czapla 1, Szczygieł, Choiński

ŚKPR II Świdnica – Śląsk Wrocław 25:32 (13:16)

ŚKPR II: Anioł – Czerwiński 9, Bagiński 5, D. Błaszczyk 4, Surma 3, Marek 2, Ruszaj 2, Pamuła, Szczygieł, Choiński, Czapla

ŚKPR I Świdnica – Chrobry Żórawina 31:19 ( 16:6)

ŚKPR I: Smalec, Szwaczek – Polus 13, Turzański 3, Popławski 3, Bednarz 3, Laska 2, Sz. Paluch 2, Słomiński 2, Walaszczyk 2, Sz. Błaszczyk 1, Jarosz, Walczak, Legan