Strona główna 112 Wybita szyba w aucie i skradzione elektronarzędzia. Policja apeluje

Wybita szyba w aucie i skradzione elektronarzędzia. Policja apeluje

0

Po raz kolejny świdniccy policjanci zwracają się do kierowców i pasażerów z apelem o niepozostawianie wartościowych przedmiotów w samochodów. Wybicie szyby w aucie i zabranie rzeczy pozostawionej na siedzeniu zajmuje złodziejowi dosłownie chwilę. Ostatnio na własnej skórze doświadczył tego 57-letni mieszkaniec Świdnicy, który w wyniku kradzieży stracił narzędzia.

zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 października. Złodziej najpierw wybił szybę w tylnych drzwiach pojazdu VW, a następnie zabrał ze środka pozostawione w pojeździe elektronarzędzia. W sprawie trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego czynu – mówi Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Apelujemy, aby nie kusić złodziei i nie zostawiać wartościowych rzeczy w aucie, zwłaszcza na widoku. Jeżeli wysiadamy z pojazdu, nawet na chwilę, zabierzmy je ze sobą, albo chociaż schowajmy do bagażnika, aby nie rzucały się w oczy. Pamiętajmy, że nawet jeśli uda nam się odzyskać skradzione przedmioty, to narazimy się na stres i koszty związane z wymianą wybitej szyby – przypomina Ząbek.

Zdarza się również, że bagatelizujemy wartość rzeczy, które pozostawiamy w pojazdach. Tymczasem nawet pusta torba, stara nawigacja, czy karton po telefonie mogą zainteresować złodzieja. Bez większego zastanowienia wybije szybę, aby zabrać mienie i przekonać się, czy ma jakąś wartość. Często koszty naprawy takiej wybitej szyby przewyższają wartość skradzionych przedmiotów. Bądźmy więc rozsądni i odpowiednio zabezpieczmy nasze mienie, co pozwoli nam uniknąć przykrych następstw kradzieży – dodaje rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

fot. ilustr. KMP Tarnobrzeg

Poprzedni artykułSą nowe stawki dla pogotowia, ale do poszczególnych stacji jeszcze nie dotarły. Co z obiecanymi przez ministra podwyżkami dla ratowników?
Następny artykułKonflikt radnych i burmistrza może odbić się na mieszkańcach. Koniec z miejską komunikacją? Problemy z wywozem śmieci?