Strona główna Artykuł sponsorowany Wybieramy komodę do salonu – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy komodę do salonu – na co zwrócić uwagę?

0

Komody możemy spotkać praktycznie w każdym pomieszczeniu w naszym domu — w sypialni, pokoju dziecięcym, łazience, a także salonie. Są ładne, a przede wszystkim bardzo funkcjonalne. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu komody do salonu?

W jakim stylu ma być komoda?
Kiedy zaczynamy poszukiwania komody do naszego salonu, powinniśmy wiedzieć, w jakim stylu ma być on urządzony. Ze względu na duży wybór różnego rodzaju kolorów, wykończeń i materiałów bez problemu znajdziemy taką, która się nam spodoba. Jeżeli nasz salon jest już zaaranżowany i jedynie chcemy do niego dokupić mebel — wybór jest prosty. Wystarczy dopasować go do znajdujących się w nim już sprzętów. Jeżeli dopiero go urządzamy, musimy zdecydować, jak chcemy go zaaranżować. Ważne jest, aby wszystkie meble, które będą w naszym salonie pasowały do siebie, a najlepiej były w jednym stylu. Na przykład z rustykalnym wnętrzem najlepiej komponować się będą komody w kolorze naturalnego drewna. Do pomieszczeń industrialnych i nowoczesnych postawmy na proste konstrukcje pozbawione uchwytów, a do klasycznych – na komody z prawdziwego drewna na przykład w kolorze białym, bądź w formie drewnianej, przeszklonej witryny.

Rozmiar komody
Zanim zdecydujemy się na zakup komody, sprawdźmy ile mamy na nią miejsca w naszym salonie, aby wiedzieć, jakie powinna mieć wymiary. Do małych pomieszczeń lepiej wybrać nieco mniejszą komodę, aby ich nie przytłoczyć, natomiast do dużych, przestronnych salonów mamy nieco większą swobodę działania – możemy wybrać np. długą komodę z kilkoma szufladami, a nawet na więcej niż jedną. Pamiętajmy też, że aby maksymalnie wykorzystać naszą przestrzeń, na przykład w rogu możemy kupić komodę narożną.

Funkcjonalność komody
Podczas wyboru komody zwracajmy uwagę na jej jakość i funkcjonalność. Wykorzystanie trwałych materiałów i odpowiednie wykonanie pozwolą nam cieszyć się nią przez długi czas. Dlatego dopasujmy ją do naszych potrzeb. Zastanówmy się, jakie ma być jej przeznaczenie. Czy chcemy w niej trzymać na przykład bieliznę, akcesoria lub inne elementy garderoby? Jeśli tak, najlepiej do tego celu sprawdzą się komody z szufladami. Jeśli zaś zamierzamy trzymać w niej większe rzeczy — postawmy na komodę z drzwiczkami. A może pragniemy, aby eksponowała naszą piękną porcelanę lub kieliszki? Wtedy wybierzmy komodę z przeszkleniami lub witrynę. Zastanówmy się także czy komoda ma pełnić funkcję szafki do telewizora. Jeżeli tak zdecydujmy się na specjalnie do tego przeznaczonym model, który jest nieco niższy od standardowej komody. Szeroki wybór komód znajdziemy na https://meblezych.pl/komody.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZawodniczki z SP 4 spisały się na medal! [FOTO]
Następny artykułBył poszukiwany. Wpadł, bo nie miał maseczki w sklepie