Strona główna Sport Siatkówka Udana rehabilitacja za inaugurację ligi

Udana rehabilitacja za inaugurację ligi

0

Po porażce na rozpoczęcie sezonu 2021/2022 z SPS-em Panki, siatkarki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica zapisały na swoim pierwszy triumf w bieżącej kampanii rozgrywkowej. Podopieczne Macieja Leńskiego i Wojciecha Ząbka pokonał na wyjeździe w trzech setach ekipę Sari Żory.

Najbardziej wyrównany był zdecydowanie pierwszy set. Zespół ze Śląska starał się nawiązać walkę, ale biało-zielone wygrały ostatecznie w samej końcówce (25:23). Pozostałe jak się okazało dwie odsłony padły już wyraźnie łupem świdnickiego drugoligowca, który przed startem sezonu nie ukrywał, że jego celem jest walka o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Nasze zawodniczki wygrały do 19 i do 14, a całe spotkanie 3:0 w setach. W kolejnej serii spotkań zawodniczki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica zagrają przed własną publicznością. W sobotę, 16 października podejmiemy w hali sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno zespół AZS-u AWF Wrocław. Będzie to odpowiednio starcie szóstej z siódmą obecnie ekipą ligowej tabeli.