Miasto żyje, zmienia się, czasem aż nie do poznania! Często jednak wydaje się, jakby czas stanął w miejscu. Zapraszamy do oglądania metamorfozy, jaką przeszła Świdnica. W tym odcinku widok na bramę do placu Pokoju.
W każdy weekend publikujemy nowe zdjęcie, które można przez tydzień oglądać na stronie głównej Swidnica24.pl. Suwak (znajduje się połowie zdjęcia, porusza się w prawo i lewo) pozwoli Państwu przenosić się z przeszłości do współczesności.


Zdjęcie archiwalne pochodzi z portalu Świdnica Moje Miasto.
Fot. i kolekcja: Wiesław Rośkowicz.
Plac Pokoju (w 1945 roku ulica Cmentarna) – lata 80.
Główna brama prowadząca na plac Pokoju wybudowana podczas panowania cesarza Karola VI w 1730 roku. Obok dawna stróżówka – obecnie kawiarnia. Widok z ulicy Kościelnej.
Zdjęcie współczesne Artur Ciachowski
Montaż Tomasz Kownacki
![Awaria podczas rewitalizacji w Gogołowie. Mieszkańcy ruszyli na pomoc rybom [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page-10-238x178.jpg)



![Mieszkańcy ewakuowani, ulatniał się gaz [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Okrezna-gaz-1-100x75.jpg)
![Wypadek na łączniku. Jedna osoba trafiła do szpitala [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/dzwon-lacznik-2-100x75.jpg)
![Zderzyli się na Zamenhofa w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/wypadek-100x75.jpg)

![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)
![Muzyczny prezent na Dzień Kobiet. Kto wygrał bilety na koncert Anity Lipnickiej? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)