Strona główna Sport Siatkówka Siatkarki przystępują do gry. Na dzień dobry mecz domowy!

Siatkarki przystępują do gry. Na dzień dobry mecz domowy!

0

Już w najbliższą sobotę, 2 października drugoligowe siatkarki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica rozpoczną zmagania w sezonie 2021/2022. Przed startem rozgrywek biało-zielone solidnie się wzmocniły i nikt w klubie nie ukrywa, że w tej kampanii rozgrywkowej stawką jest awans na wyższy szczebel rozgrywkowy.

Szeregi świdnickiego zespołu wzmocniła między innymi rosyjska rozgrywająca Anna Andrukhova, która pozyskana została z Lokomotivu Kaliningrad. W Świdnicy zobaczymy też przyjmująca Marcelinę Karpińską (wcześniej BAS Białystok), środkową Paulinę Węgrzyn (Sobieski Oława), ponownie rozgrywającą Wiktorię Dynowską (Sobieski Oława), przyjmującą Cecylię Pietruszkę (Olimpia Jawor), libero Natalię Kwolek (Olimpia Jawor), przyjmująca Kamilę Toborek (Silesia Volley Mysłowice) i atakującą Julię Lubońską (Sobieski Oława). W nowym sezonie 2021/2021 pierwszą drużynę MKS-u IgnerHome Volley Świdnica w rozgrywkach II ligi poprowadzi duet trenerski Maciej Leński i Wojciech Ząbek. W naszych barwach nie zobaczymy już w Świdnicy Anny Śmidowicz, Anny Maziakowskiej, Natalii Cichowlas, Karoliny Natanek i Marty Maciejewskiej.

Inauguracja sezonu będzie miała miejsce w sobotę, 2 października. O godz. 17.00 w hali sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie siatkarki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica podejmą drużynę SPS-u Panki.

1. kolejka:
AZS-AWF Wrocław – Volley Chrząstowice
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Sari Żory
MKS IgnerHome Volley Świdnica – SPS Panki
Sokół 43 Katowice – MKS Dąbrowa Górnicza
MKS II Kalisz – NTSK AZS Nysa

/MDvR/

Poprzedni artykułNie będzie wody na części Osiedla Młodych
Następny artykułJak dobrać sprzęt AGD do kuchni?