Strona główna Sport Lekkoatletyka Rekord frekwencji. Tylu uczestników jeszcze nie było!

Rekord frekwencji. Tylu uczestników jeszcze nie było!

0

Zamknęły się już zapisy zawodniczek i zawodników do udziału w szóstej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego. Biegowe święto w Świdnicy odbędzie się już niebawem – w sobotę, 6 listopada! Weźmie w nim udział rekordowa liczba śmiałków – na dystansie półmaratonu (21.0975 km) i Dzikiej Piątki (5 km) wystartuje blisko 2000 osób!

Oficjalnie zapisy zakończyły się w środę, 20 października. W biegu głównym na trasie zobaczymy 1520 osób, a w Dzikiej Piątce o prym powalczy 325 lekkoatletów. To daje nam fantastyczną liczbę 1845 uczestników, którzy w sobotę, 6 listopada staną na starcie szóstej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego. Biorąc pod uwagę jeszcze dzieci i młodzież uczestniczące w biegach towarzyszących pod hasłem „Zanim dorosnę do półmaratonu”, liczba robi nam się naprawdę pokaźna.

Szczegółowe informacje związane z 6. RST Półmaratonem Świdnickim, znajdują się na stronie internetowej www.polmaraton.swidnica.pl oraz na Facebooku RST Półmaraton Świdnicki.

W 2019 roku przerwał dominację Kenijczyków

W poprzednich latach podczas każdej z czterech edycji RST Półmaratonu Świdnickiego dzielili i rządzili na trasie reprezentanci Kenii. W 2019 roku nadszedł kres panowania Kenijczyków w biegu mężczyzn. Prawdziwy popis dał Ukrainiec Roman Romanenko, prowadząc od startu do mety i notując fenomenalny rezultat końcowy. Zawodnik z Ukrainy był najlepszy na każdym pomiarze czasu (4 km, 10 km, 15 km, 20 km), ostatecznie przecinając jako pierwszy linię mety. Uzyskał rezultat 1:05:11. To czas lepszy o ponad półtorej minuty od ubiegłorocznego triumfatora – Kenijczyka Evansa Tanui. Romamenko ostatecznie pokonał Kenijczyków – Nokua Sakonga (1:06:18) i Nelsona Cherutich (1:07:30). W kategorii pań bez zmian. Czołowe lokaty dla reprezentantek Kenii. Tak jak w roku 2018 wygrała Ruth Mbatha z czasem 1:18:42. To rezultat gorszy o niewiele ponad 30 sekund niż rok wcześniej. Druga była Nelly Jepchumba (1:18:47), a trzecie miejsce zajęła Natalija Semenovych z Ukrainy (1:19:33).

/MDvR/

Poprzedni artykułZakłady Porcelany Stołowej „Karolina” zapraszają na kiermasz porcelany!
Następny artykułZamek Grodno zamknięty do odwołania [FOTO]