Strona główna Sport Piłka nożna Plan zrealizowany, biało-zieloni znów na zwycięskiej ścieżce!

Plan zrealizowany, biało-zieloni znów na zwycięskiej ścieżce! [FOTO, VIDEO]

0

Nie było niespodzianki w derbach powiatu świdnickiego, w których wicelider tabeli – drużyna IgnerHome Polonii-Stali Świdnica podejmowała przedostatni w stawce AKS Strzegom. Goście walczyli ambitnie, ale nie zdołali przeszkodzić biało-zielonym w sięgnięciu po siódme zwycięstwo ligowe w sezonie 2021/2022.

Spotkanie z wysokiego „C” rozpoczęli podopieczni trenera Grzegorza Borowego. Jakub Filipczak znakomicie wrzucił piłkę do wbiegającego w pole karne Szymona Tragarza, który precyzyjnym uderzeniem wyprowadził świdniczan na prowadzenie. Do końca pierwszej części gry inicjatywę posiadali miejscowi, ale brakowało precyzji przy tym ostatnim podaniu, otwierającym drogę do bramki. Mimo to gospodarze mieli swoje szanse na podwyższenie rezultatu. Groźnie główkował Patryk Paszkowski, lecz w porę zareagował bramkarz AKS-u Strzegom. Niecelnie z rzutu wolnego uderzał Wojciech Szuba, a w 35. minucie swoją okazję na gola miał Robert Myrta. Szuba posłał znakomitą piłkę z rzutu rożnego, lecz Myrta uderzył głową niestety niedokładnie. W końcówce Dawid Domaradzki groźnie przymierzył z rzutu wolnego, ale górą był Bartłomiej Kot.

Skrót VIDEO (Mariusz Ordyniec):

W drugiej połowie przewaga świdnickiego zespołu była jeszcze bardziej wyraźna, ale i goście mieli swoją szansę na chwile szczęścia. W 55. minucie Grzegorz Zygadło dograł do Szymona Tragarza, ale ten będą w niezłej sytuacji uderzył obok bramki. Kilka minut później powinno być 2:0. Znów w roli podającego wystąpił Zygadło, a w roli strzelca Tragarz. Biało-zieloni zrobili wszystko znakomicie oprócz finalizacji akcji. Na nieszczęście dla gospodarzy znów bardzo aktywny tego dnia Tragarz uderzył z pięciu metrów wprost w bramkarza. W 65. minucie niezłą okazje mieli strzegomianie, lecz Marcin Morawski uderzył z rzutu wolnego w mur. Kolejna akcja toczyła się już po drugiej stronie boiska. Strzał Szymona Tragarza obronił Jakub Kokiel, a dobitka wprowadzonego Konrada Polaka była niecelna. W 73. minucie z rzutu wolnego uderzał Wojciech Szuba, a bramkarzowi AKS-u pomógł jeden z obrońców, wybijając zmierzającą do sieci futbolówkę. Chwilę później znów próbował Tragarz, lecz piłka minęła światło bramki. W 78. minucie swoją szansę na podwyższenie rezultatu miał też wbiegający w pole karne Sebastian Białasik. Jego strzał wybronił jednak golkiper przyjezdnych. W 83. minucie goście mogli skarcić piłkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica za momentami potworną nieskuteczność. W sytuacji sam na sam z Bartłomiejem Kotem znalazł się Roland Emeka, ale świdniczanin popisał się kapitalną interwencją. W doliczonym czasie gry gospodarzom udało się postawić kropkę nad „i”. Biało-zieloni wyprowadzili błyskawiczną kontrę, Tomasz Trzyna znakomicie dograł do Kacpra Paska, który trafił na 2:0. Dla tego drugiego był to pierwszy gol w biało-zielonych barwach, a do tego zanotowany w debiucie w meczu ligowym!

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – AKS Strzegom 2:0 (1:0)

Skład: Kot, Paszkowski, Barros, Sowa, Kozachenko, Białasik (78′ Kusio), Szuba (90′ Białas), Filipczak (60′ Polak), Zygadło (62′ Trzyna), Tragarz (80′ Kotfas), Myrta (72′ Pasek).

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim
Następny artykułRowerem po zdrowie z Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim [FOTO]