Strona główna Artykuł sponsorowany Pasta cukrowa: czy to na pewno nowość?

Pasta cukrowa: czy to na pewno nowość?

0

Gładka skóra u kobiet to nie obowiązek, ale możliwość: nie tylko Madonna znana jest z tego, że nie wstydzi się swoich włosów np. pod pachami. Wydepilowane ciało to kwestia indywidualna – statystycznie większość kobiet woli siebie w wersji „gładkiej”. A skoro tak, to czym depilować najlepiej?

Jedną z wielu zmian, którą przyniosły kobietom ostatnie dziesięciolecia, jest wolność wyboru. W kwestii zawodu, wykonywanej pracy, potrzeb w związku, rodzinie, ale też – owłosienia. Są panie, które lubią siebie w wersji naturalnej, a depilatorów, maszynek i wosków używają coraz rzadziej. Innym depilacja poprawia samopoczucie i sprawia, że czują się bardziej kobieco.

Nie ma już obowiązku, by się depilować, ale jest coraz więcej możliwości – czym i jak się depilować.

Usunąć włosy na chwilę czy na stałe?
Dziś kobiety mają do dyspozycji m.in. lasery, które pozwalają usunąć niechciane włosy na stałe. Jest to jednak zabieg dość kosztowny, trzeba go wykonać w regularnych seriach, a i tak ostateczny efekt zależy od kwestii indywidualnych: włosy ciemne poddają się laserowi lepiej, natomiast włosy jasne – znacznie trudniej.

W warunkach domowych są też tradycyjne narzędzia, które usuwają włosy szybko: to przede wszystkim jednorazowe maszynki czy coraz doskonalsze depilatory. Niektóre panie odważają się na samodzielne używanie do depilacji w domu wosku, chociaż to dość ryzykowne: taki zabieg wymaga sporej wprawy. A może jest inna, bardziej skuteczna i mniej bolesna metoda?

Depilacja pastą cukrową
Chociaż wydaje się, że pasta cukrowa to wynalazek nowy – nic bardziej mylnego. Po raz pierwszy stosowano ją bowiem już w starożytności, a jedną z orędowniczek depilacji pastą była sama Kleopatra. Dzisiaj depilacja pastą cukrową staje się coraz popularniejsza na całym świecie, bo jest naturalna, zdrowa, bardzo bezpieczna – i niezwykle skuteczna.

W porównaniu do tradycyjnych wosków pasta cukrowa ma bardzo wiele zalet. Ma niezwykle prosty skład (cukier, woda i sok z cytryny), więc znakomicie nadaje się dla alergików, ale też kobiet ze skórą wrażliwą, naczynkową, a nawet osób z żylakami. W przeciwieństwie do wosku pastą cukrową można depilować znacznie krótsze włosy (nawet 1,5 mm), a efekt zabiegu starcza na dłużej, ponieważ włosy wyrywa się w trakcie depilacji razem z cebulkami.

Co dla niektórych najważniejsze, depilacja pastą cukrową jest znacznie mniej bolesna niż woskiem (nie mówiąc o laserze). Stosuje się więc ją często do miejsc naprawdę wrażliwych, takich jak okolice bikini, twarz, ale też pachy. Co nie znaczy, że nie można depilować pastą większych partii ciała.

Pasta cukrowa
Pasta cukrowa w sensie swojego składu jest na tyle nieskomplikowana, że niektórzy próbują przygotować ją samodzielnie w domu. Ale uwaga, wbrew pozorom nie jest to wcale proste. Nawet jeśli uda się przygotować odpowiednią konsystencję, dużej wprawy wymaga sam zabieg depilacji. Właśnie dlatego depilowanie pastą cukrową zaleca się jednak wykonywać w profesjonalnych salonach kosmetycznych. I to wyłącznie po wcześniejszym sprawdzeniu, czy pracują tam doświadczone w tej metodzie kosmetyczki.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNaszyjnik z kamieni – jak nosić?
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]