Strona główna Sport Piłka nożna O końcowym triumfie zadecydowały detale…

O końcowym triumfie zadecydowały detale… [FOTO]

0

Choć uczniowie SP 6 w Świdnicy byli faworytami rozgrywek mini piłki nożnej współzawodnictwa szkolnego, to w ostatnim swoim meczu z drużyną SP 4 mogło dojść do niespodzianki, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem…

Obie drużyny w turnieju nie straciły nawet jednego gola. Skuteczniejsi w strzelaniu goli byli młodzi piłkarze z SP 6 i to oni różnicą trafień ostatecznie zwyciężyli w imprezie i awansowali na dalszy szczebel rozgrywek. Wcześniejsze spotkania „szóstka” gładko wygrała z SP 105 (12:0) i SP Społeczną (11:0). Również zawodnicy z SP 4 łatwo pokonywali swoich przeciwników, najpierw SP Społeczną (6:0) a następnie z SP 105 (4:0). W ostatnim meczu turnieju drużyna SP 105 i SP Społeczna walczyły o brązowe medale. Po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu do końcowej minuty był remis 2:2. Dosłownie na kilkanaście sekund przed gwizdkiem kontra piłkarzy z SP 105 dała im zwycięskiego gola i tym samym zawodnicy tej drużyny mogli się cieszyć z trzeciego miejsca w turnieju.

Na zakończenie zawodów organizator, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy drużyn: Filip Paluch (SP 4), Krystian Monica (SP 6), Norbert Charuży (SP 105), Noah Bosch (SP Społeczna).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 4 – 8 pkt
3. SP 105 – 7 pkt
4. SP Społeczna – 6 pkt

/OSiR Świdnica/