Strona główna Kultura Nullizmatyk gościem specjalnym Wielkiej Rapsodii Świdnickiej

Nullizmatyk gościem specjalnym Wielkiej Rapsodii Świdnickiej

0

13 listopada w świdnickim Klubie Bolko wystąpi Nullizmatyk. Wałbrzyskiemu raperowi towarzyszył będzie liveband. Przed nim, również przy akompaniamencie instrumentów, zaprezentują się lokalni twórcy hip-hopu: Madział, Verde, Kartki Z Rejonu, Kezu, Noka a na supporcie Fafik PNN i RaF.

Wielka Rapsodia Świdnicka to cykliczne wydarzenie prezentujące różne filary hip-hopu. Podczas 8. edycji organizatorzy położyli nacisk na połączenie lokalnych artystów: raperów i muzyków, którzy specjalnie na potrzeby koncertu przygotowują instrumentalne aranżacje utworów.

Nullizmatyk ma w tej dziedzinie doświadczenie. Raper, autor tekstów, producent muzyczny, współwłaściciel wytwórni Dystrykt Records i współzałożyciel legendarnego zespołu Trzeci Wymiar, od kilku lat współpracuje z muzykami, głównie świdnickimi, podczas występów i nagrań. Kulminacją tych działań było wydanie albumu “Live Session” (2018) i występ na Pol’and’rock Festival (2019). W Świdnicy będzie mu towarzyszył Bartek Bednarz (bas), Paweł Sierakowski (gitara), Grabery (hypeman) oraz ZGAS (beatbox), który był już gościem jednej z poprzednich edycji Rapsodii. Aktualnie Nullizmatyk przygotowuje wydanie kolejnego solowego albumu pt. “Zabójcza Królowa”, z którego pierwszym singlem jest “Sky is the limit”.

Bilety na Wielką Rapsodię Świdnicką w cenie 20 zł dostępne są on-line i w punktach Świdnickiego Ośrodka Kultury. Szczegóły wydarzenia i sprzedaż na stronie sok.com.pl/rapsodia8.

/ŚOK, opr. mn/

Poprzedni artykułGdzie kupić akcesoria smart home?
Następny artykułSą nowe stawki dla pogotowia, ale do poszczególnych stacji jeszcze nie dotarły. Co z obiecanymi przez ministra podwyżkami dla ratowników?