Strona główna Artykuł sponsorowany Myjnia bezdotykowa – przekonaj się, jak dobrze umyć samochód

Myjnia bezdotykowa – przekonaj się, jak dobrze umyć samochód

0

Myjnia bezdotykowa to miejsce, w którym można zadbać o swój samochód. Skorzystanie z niej teoretycznie nie jest trudne, warto jednak poznać kilka zasad. Ułatwią one z pewnością wykorzystanie programów do mycia, jakie oferują myjnie bezdotykowe. Zatem dowiedz się, jak dobrze umyć samochód na myjni automatycznej.

Korzystanie z myjni bezdotykowej – najważniejsze zasady
Brudny, jak i zakurzony samochód wymaga mycia. Doskonałym rozwiązaniem jest wybór sprawdzonej usługi, jaką jest myjnia bezdotykowa. Uważa się, że regularne mycie auta przedłuża żywotność i trwałość lakieru. Dlatego specjaliści zalecają korzystanie z myjni co tydzień lub dwa. Niewłaściwie wykonana pielęgnacja samochodu sprawia, że wspomniany lakier traci połysk oraz staje się matowy. Warto pamiętać również, że każde intensywne zabrudzenie należy usuwać jak najszybciej. Zaschnięte błoto, ptasie odchody, sól drogowa i inne zabrudzenia z czasem zasychają, jednocześnie tworząc trudną do usunięcia warstwę brudu.

Jak dobrze umyć samochód na myjni bezdotykowej? Myjnia bezdotykowa to wygodne miejsce, w którym każdy użytkownik samochodu może umyć swój pojazd. Należy pamiętać, że nie powinno się myć auta mocno rozgrzanego. Oznacza to, że pojazd wystawiony na dłuższe działanie promieni słonecznych należy schłodzić w cieniu. Również samochód, który przejechał dłuższą trasę powinien zostać schłodzony przed myciem. W myjni samochodowej bardzo często korzysta się z chłodnej wody, której lanie na rozgrzane części lub lakier negatywnie wpływa na ich stan.

Myjnie bezdotykowe i ich programy mycia
Korzystając z myjni samochodowej konsument ma do wyboru kilka programów, wśród których należy wymienić: aktywna piana (i spłukiwanie stałych zabrudzeń), mycie zasadnicze, mycie szczotką, spłukiwanie, nakładanie wosku, osuszanie i nabłyszczanie. Nakładanie aktywnej piany należy wykonywać pionowym ruchem od dołu samochodu, aż po jego dach. Następnie należy odczekać około minuty. Mycie zasadnicze również należy wykonywać od dołu do góry auta, przy zachowaniu odległości około 40-50 cm od karoserii. Kolejnym krokiem jest mycie szczotką, czyli domywanie. Program ten pozwala usunąć bardziej uporczywy brud z powierzchni lakieru. Spłukiwanie to ważny program, który umożliwia usunięcie brudu oraz wcześniej stosowanych preparatów. Warto podkreślić, że osuszanie i nabłyszczanie usuwa resztki brudu oraz pozostawia błyszczący lakier bez smug. Przekonaj się, że myjnia bezdotykowa to wysokiej jakości usługa dla ciebie i twojego samochodu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNiewielki deszcz, wielkie kłopoty. Wypadki na drogach powiatu świdnickiego
Następny artykułPrzyszły na świat w betonowej rurze. Kto da im dom?