Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Mobilne planetarium zawitało do szkół gminy Świdnica

Mobilne planetarium zawitało do szkół gminy Świdnica [FOTO]

0

Niezwykłe miejsce prowadzone przez astronoma, umożliwiające przekazywanie wiedzy astronomicznej w atrakcyjnej dla ucznia formie żywego, animowanego pokazu wewnątrz nadmuchiwanej kopuły w sposób niedostępny dla tradycyjnych form edukacji. Planetarium Bajkonur zawitało do wszystkich gminnych placówek oświatowych, wywołując ogromne zainteresowanie.

Zajęcia w mobilnym planetarium odbywały się w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Świdnica”. Wewnątrz dmuchanej kopuły wyświetlane były pokazy astronomiczne. W czasie spotkania uczniowie obserwowali drogę planet Układu Słonecznego, układ gwiazd widoczny w różnych porach roku. Łącznie w 21 seansach uczestniczyło ponad 400 uczniów. Była to znakomita zachęta do zainteresowania dzieci i młodzieży astronomią, a wraz z nią innymi naukami przyrodniczymi.

Uzyskaliśmy podstawowe informacje na temat ruchów Ziemi, których konsekwencją jest zjawisko dnia i nocy. Mogliśmy podziwiać z bliska wszystkie planety i poznaliśmy ich cechy. Obserwowaliśmy także nocne niebo nad nasza miejscowością i dowiedzieliśmy się dlaczego w zależności od pory roku się zmienia – podkreślali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie.

/UG Świdnica, opr. mn/