Strona główna Sport Piłka ręczna Kolejne punkty były bardzo blisko

Kolejne punkty były bardzo blisko

0

Po niezwykle dramatycznym meczu piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica ulegli w Zielonej Górze tamtejszym akademikom 32:33. Remis, a nawet wygrana była na wyciągnięcie ręki…

Zespół można i należy pochwalić za postawę w tym spotkaniu, ale nie zmienia to faktu, że czujemy wielki niedosyt, bo przegraliśmy z drużyną na podobnym poziomie do naszej. Trzeba pracować dalej – mówił po spotkaniu Arkadij Makowiejew, prezes ŚKPR-u. Spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie. Padło ponad 60 goli, ale nie była to radosna strzelanina, a także bramkarze obu ekip pokazali się ze świetnej strony. W świdnickiej ekipie dobry występ zanotował Wladimir Shupik, a fantastycznie sekundował mu Norbert Mirga, który obronił aż pięć rzutów karnych! Z przodu ciężar zdobywania bramek wzięli na siebie Michał Wojtala i Mateusz Redko.

W pierwszej części sytuacja zmieniała się w jak w kalejdoskopie, a gra obu drużyn falowała. Akademicy odskoczyli nawet na cztery trafienia (9:5), ale Szare Wilki szybko zniwelowały straty i objęły prowadzenie 11:10. Do przerwy jedną bramkę więcej mieli gospodarze (16:15). Także początek drugiej części należał do miejscowych – 21:17 w 37. minucie. Do rozstrzygnięcia było jednak daleko. Raptem pięć minut później na tablicy znów był remis (22:22). Żadna ze stron nie dawała się przełamać. Przełom nastąpił dopiero po 50. minucie. Zielonogórzanie wykorzystali kilka indywidualnych błędów graczy ŚKPR-u i odskoczyli na 30:27, a potem na 33:30. Przez ostatnich kilkadziesiąt sekund świdniczanie grali w podwójnej przewadze – zdołali dorzucić dwie bramki, ale też nie wykorzystali rzutu karnego i ostatecznie na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu. Za tydzień w rozgrywkach I ligi nastąpi przerwa. 16 października Szare Wilki czeka kolejny wyjazd – tym razem do Leszna.

AZS Zielona Góra – ŚKPR Świdnica 33:32 (16:15)

Przebieg meczu: 5 3:3, 10 7:5, 15 10:8, 20 12:11, 25 13:13, 30 16:15, 35 21:17, 40 22:20, 45 26:24, 50 27:27, 55 31:28, 60 33:32

ŚKPR: Shupik, Mirga – Redko 9, Wojtala 8, Pęczar 5, Chmiel 4, Etel 2, Rzepecki 1, Jaroszewicz 1, Wołodkiewicz 1, Dębowczyk 1, K. Stadnik, Wiciak

Kary: AZS 12 minut, ŚKPR 8 minut

Karne: AZS 7/2, ŚKPR 1/0