Strona główna Artykuł sponsorowany Kiedy może się przydać ubezpieczenie podróżne?

Kiedy może się przydać ubezpieczenie podróżne?

0

Czas urlopu to dla wielu z nas moment, w którym w końcu możemy odpuścić, zrelaksować się, gdzie wszystkie problemy i zmartwienia schodzą na drugi plan. Bez względu na to, czy wyjeżdżamy nad polskie morze, w góry czy na zagraniczną wycieczkę, chcemy naładować baterie i cieszyć się wolnym czasem. I to właśnie w takim momencie nasza czujność spada, a liczba nieszczęśliwych wypadków drastycznie wzrasta. Stłuczenia, urazy, niespodziewana choroba czy problem związany z utratą bagażu – to tylko wierzchołek góry lodowej ewentualności, które mogą nas spotkać. Dlatego też, by w pełni poczuć relaks podczas wakacji, postawmy na dobre ubezpieczenie podróżne. W jakich sytuacjach takie ubezpieczenie może nam się przydać? 

Choroba lub wypadek
Choroba i wypadki, które zmuszają nas do szybkich interwencji lekarskich to najczęstsze problemy, jakich doświadczamy podczas podróży. Niestety w wielu krajach tego typu usługi są niesamowicie drogie – w skrajnych przypadkach wizyta u lekarza może kosztować nas nawet kilkanaście tysięcy złotych. Brak świadomości cen kosztów leczenia zagranicą może szybko doprowadzić do ruiny nasz budżet. Dlatego też właśnie pokrycie kosztów leczenia jest najważniejszym składnikiem każdej polisy ubezpieczeniowej na czas podróży. Ubezpieczyciel jest w stanie nie tylko znaleźć lekarza, który szybko i sprawnie zaopiekuje się nami, ale też pokryje wszelkie koszty leczenia i wypłaci odszkodowanie. Na ten moment większość ubezpieczeń podróżnych zawiera również opcje pokrycia kosztów leczenia i testowania na wypadek zarażenia się koronawirusem.

Odwołanie wakacji lub zagubiony bagaż
Odwołanie wyjazdu w ostatniej chwili to wyjątkowo przykre doświadczenie, które niestety zdarza się niekoniecznie z naszej winy. Pilny wypadek w pracy, potrzeba zaopiekowania się chorym bliskim i wiele innych – to przykłady, dla których nie możemy wybrać się na upragniony urlop. Ubezpieczyciel jednak bierze to pod uwagę i oferuje nam zwrot wszelkich kosztów, jakie ponieśliśmy, planując naszą podróż pod warunkiem jednak, że odwołanie wystąpiło z przyczyn losowych, niezależnych od nas. Polisa ubezpieczeniowa chroni nas również na wypadek zagubionego bagażu na lotnisku. Ubezpieczyciel zapewni nam środki, które umożliwią nam zakup najpotrzebniejszych rzeczy, a dodatkowo zwróci pieniądze odpowiadające wartości naszego bagażu.

Inne przydatne świadczenia polisy podróżnej
Istnieje wiele zmiennych, które mogą nam utrudnić lub uprzykrzyć pobyt na urlopie. Czy samochód, którym podróżujemy, ma awarie? Niektórzy ubezpieczyciele zapewniają nam zwrot środków z tytułu naprawy, a także wspomagają w procesie odholowania samochodu i dostarczenia go do najbliższego warsztatu. Wybieramy się na urlop w góry w celach narciarskich? Okazuje się, że pechowo trafiamy na bardzo niekorzystną pogodę, która wymusiła na właścicielach stoków zamknięcie wyciągów. Nawet w takich sytuacjach polisa ubezpieczeniowa wynagradza nasze rozczarowanie – jeśli wyciągi będą zamknięte przez 24 godziny, otrzymamy z tego tytułu świadczenie odszkodowawcze.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.dyktaubezpieczenia.pl/ubezpieczenie-podrozyturystyczne,11,pl

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułChłopcy znów w przewadze. Statystyka urodzeń w świdnickim szpitalu
Następny artykułZwiązkowcy stają w obronie Adlera