Strona główna Artykuł sponsorowany Jak szybko sprzedać swój dom?

Jak szybko sprzedać swój dom?

0

Spieszysz się ze sprzedażą domu? Nawet na dzisiejszym gorącym rynku, sprzedaż domu od wystawienia ogłoszenia do Internetu, do momentu podpisania aktu notarialnego zajmuje według analiz około 2 miesięcy. Nie uwzględnia to tygodni spędzonych na sprzątaniu, malowaniu i porządkowaniu domu przed tym, jak trafi na rynek nieruchomości. Jeśli nie masz na tyle cierpliwości, by starannie przygotować dom do sprzedaży, a potrzebujesz gotówki z jego sprzedaży jak najszybciej, możesz wybrać którąś z dostępnych opcji.

Po pierwsze, możesz wystawić swój dom na aukcję za pośrednictwem najlepszego agenta nieruchomości, który wie, jak sprzedać go w mgnieniu oka. Alternatywnie możesz poprosić o pełną ofertę gotówkową za pośrednictwem platformy internetowej, wybierając samodzielnie datę zakończenia aukcji, co może przyspieszyć zainteresowanie kupców. Poniżej przedstawiamy kilka możliwości szybkiej sprzedaży Twojej nieruchomości. W przypadkach nagłych, ciekawym sposobem może być równie skorzystanie z uznanego skupu nieruchomości, który szybko wyceni nieruchomość, a co najważniejsze, będzie zainteresowany domami z problemami prawnymi czy zadłużeniem.

Najczęstsze powody, dla których ludzie muszą szybko sprzedawać dom

Życie może czasami rzucać kłody pod nogi. Rzeczywiście, jako ktoś, kto musi szybko sprzedać swój dom, możesz stanąć w sytuacji, w której długotrwały proces sprzedaży spowodowałby ogromny stres i obciążenie finansowe.

Oto niektóre z najczęstszych:

Utrata pracy: nieoczekiwana utrata pracy może oznaczać, że nie będzie Cię już stać na Twój dom. Nawet jeśli bank rozpoczął już proces przejęcia nieruchomości, nadal możesz sprzedać swój dom. Niemniej musisz spieszyć się z załatwianiem formalności, by nie przegapić terminu i by Twój dom nie przepadł.

Niepokorni najemcy: Kiedy właściciel ma problemy z przyciągnięciem najemców, może uciekać się do poluzowania wymagań dla kandydatów do zamieszkania w Twojej nieruchomości. Niestety, niepokorni najemcy łatwo mogą narobić szkód, które znacząco zmniejszą cenę domu i narobią Ci problemu. Warto w tym przypadku zdecydować się na sprzedaż, a nie na wynajem.

Dziedziczenie: Często nie ma sensu trzymać odziedziczonej własności , zwłaszcza jeśli mieszkasz daleko. Kiedy zsumujesz koszty utrzymania, media i podatki od nieruchomości, im szybciej możesz sprzedać tą nieruchomość, tym lepiej. W takich sprawach skup mieszkań Warszawa może okazać się strzałem w dziesiątkę. Szczególnie, że nie każdego będzie stać na przeprowadzkę z małej miejscowości do bardzo drogiej stolicy.

Nowa praca: otwiera się ekscytująca nowa możliwość pracy, ale jest tylko jeden problem — znajduje się w innym miejscu Polski, a Ciebie trzyma zakupiony dom. Nawet gdy po pandemii nasila się trend pracy zdalnej, wiele firm wciąż prosi swoich pracowników o przychodzenie do biura w niepełnym wymiarze godzin. Kiedy musisz szybko sprzedać swój dom w celu przeniesienia się z powodów zawodowych , presja daty rozpoczęcia nowej pracy i załatwianie wszystkich formalności może być trudne. Jeśli skorzystasz z pomocy zewnętrznego agenta czy skupu, otrzymasz niezbędną pomoc prawną, która może „bezboleśnie” przenieść Cię w nowe miejsce.

Rozwód: Sprzedaż domu może pomóc Ci zacząć nowe życie po rozwodzie. Ponadto, dopóki dom nie zostanie sprzedany, co najmniej jedna strona będzie musiała spłacać kredyt hipoteczny i pielęgnować nieruchomość, by nie straciła na wartości. W związku z tym wiele osób decydujących się na rozwód szuka szybkiego sposobu na sprzedaż domu i przejście do następnego rozdziału życia.

Szkody spowodowane przez wodę: wtargnięcie wody i powodzie powodują katastrofalne szkody w domu, a sprzedaż domu z historią szkód spowodowanych przez wodę może być trudniejsza. Jego naprawa jest również kosztowna. Dla kogoś, kto nie ma gotówki na wykonanie kosztownych napraw, szybka sprzedaż domu z ujawnieniem jego historii może być najlepszą opcją.

Możesz należeć do jednej z osób, które spotkały się z powyżej wymienionymi problemami lub być może musisz szybko sprzedać z zupełnie innego powodu. Niezależnie od Twojego przypadku, możesz dokonać sprzedaży poza rynkiem z kupującym za gotówkę lub, w zależności od poziomu elastyczności, sprzedać poprzez skróconą drogę do notariusza. Na przykład odezwać się do jednego z uznanych skupów nieruchomości.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł12 nowych zakażeń w powiecie świdnickim. Raport epidemiologiczny
Następny artykułMistrz cukiernictwa otwierał serce dla potrzebujących. Eugeniusz Kępa został honorowym obywatelem Świdnicy